140میلیون لیتر آب به مصرف شبانه روز استان خراسان رضوی افزوده شد
شنبه, 24 اسفند 1398

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: مصرف آب در10روز اول اسفند سال جاری در شهرها و روستاهای این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 7درصد افزایش یافته است.

 سید ابراهیم علوی دربرنامه تلویزیونی "صبح خراسانی"  از سقایی سه میلیون و 500هزار نفر جمعیت شهری و روستایی توسط آبفای خراسان رضوی خبرداد و با اشاره  به شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت توصیه های بهداشت فردی افزود: چنانچه هرفرد در شبانه روز 10مرتبه و هر دفعه(20ثانیه) 4 لیترآب فقط برای شستن دست های خود مصرف کند 140میلیون لیتر به میزان مصرف شبانه روز استان افزوده می شود که این عدد به طور خودکار 30درصد مصرف آب استان را بالا می برد.

وی اظهار داشت: این موضوع نشان می دهد بخش زیادی از مشترکان  مصرف غیر ضرور را  کنار گذاشته و بر روی بهداشت فردی و ارتقاء بهداشت عمومی متمرکز شده اند .

وی در همین رابطه از آندسته از هم استانی ها که نسبت به مدیریت مصرف آب توجه ندارند خواست برخی فعالیت های مربوط به آخر سال نظیر خانه تکانی را به وقت دیگری موکول کنند تا شهروندان در دسترسی به آب دچار مشکل نشوند و این ویروس هم هرچه زودتر نابود شود.  

وی پویش همگانی "در خانه می مانیم " را یاد آورشد و تاکید کرد: همکاران زحمتکش آبفا بر خلاف این توصیه لازم است در محیط منزل باشند تا استمرار تامین آب مشترکان در این روزهای حساس دچار اختلال نشود.

وی همچنین اعلام کرد: برای رفاه حال هم استانی ها و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تمهیداتی پیش بینی شده که ارائه خدمات به متقاضیان به صورت غیر حضوری ارائه شود. وی افزود: کلیه خدمات مورد نیاز در سایت شرکت و نیز از طریق تماس تلفنی با شماره 1522 برای ساکنان شهرها و شماره ۱۵۲۳ برای روستاییان قابل دسترسی است . وی افزود: تلفن 122 در سطح شهرها و روستاهای استان هم تمام وقت در حال خدمت رسانی می باشد .

وی  رسالت شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی  را تامین کمی و کیفی آب شرب و مطلوب در طول شبانه‌روز اعلام  و خاطر نشان کرد: آب شرب هیچ مشترکی تا پایان اردیبهشت قطع نخواهد شد ولی از مشترکانی که از ناحیه کرونا دچار خسارت های اقتصادی نشده اند  می خواهیم نسبت به پرداخت غیر حضوری مطالبات آبفا برای استمرار خدمت سقایی و آبرسانی به هم استانی های عزیز از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 

دسته بندی: عمومی
مدیر جدید امور آبفای باخرز معرفی شد
یکشنبه, 06 آبان 1397

مراسم تودیع و معارفه مدیران امور آبفای باخرز برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی امور آبفای باخرز در این مراسم از خدمات حسین عابدین مدیر سابق امور تقدیر و  احسان حصاری به عنوان مدیر جدید امور باخرز معرفی شد.

در این مراسم معاون بهره برداری و مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی به همراه  فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان باخرز حضور داشتند.

 

دسته بندی: عمومی
حضور معاونین، مدیران، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج و کارکنان آبفای خراسان رضوی در جشن دانش آموزان استثنایی
دوشنبه, 20 آذر 1396

 معاونین ، مدیران ، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج و کارکنان آبفای خراسان رضوی با حضور در  مدرسه استثنایی آهسته گام مشهد در جشن ویژه دانش آموزان استثنایی به مناسبت هفته گرامیداش ت معلولین حضور پیدا کردند.

به گزارش روابط عمومی آب و فاضلاب خراسان رضوی در این مراسم که با حضور نمایندگان آموزش و پرورش، اولیا و مربیان و دانش آموزان معلول برگزار شد، شرکت آبفای خراسان رضوی هدایایی را به تعدادی از  دانش آموزان و تمامی مربیان آنها اهدا کرد.
همچنین سید سعید مدرسی معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی ضمن ابلاغ پیام و سلام مدیریت محترم عامل به این عزیزان ، از دانش آموزان معلول به عنوان بهشتیان روی زمین  یاد کرد و ضمن تشکر از زحمات اولیا و مربیان و آرزوی موفقیت برای  آن ها گفت: شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی آمادگی خود را برای هر نوع خدمتگزاری به این قشر از جامعه اعلام کرد.

دسته بندی: آب
نرم افزار همراه آب در آبفای خراسان رضوی راه اندازی شد
پنج شنبه, 15 مرداد 1394

مدیر دفتر آمار و فن آوری اطلاعات آبفای خراسان رضوی  از راه اندازی نرم افزار همراه آب در این شرکت خبر داد. به گزارش روابط عمومی آبفای خراسان رضوی کامبیز کیخایی اظهار داشت : این نرم افزار که با هدف  ارائه خدمات مشترکین بر روی تلفن همراه(بستر اندروید) طراحی و راه اندازی شده است بزودی برای  بهره برداری مشترکین  استان در سایت شرکت و همچنین سایت های عمومی دانلود اپلیکیشن موبایل قرار خواهد گرفت . به گفته کیخایی با توجه به فراگیر شدن سیستم عامل اندروید بر روی تلفن های همراه این نرم افزار تحت سیستم عامل مذکور راه اندازی شده است . وی اضافه کرد : برای  راه اندازی این سیستم چهار ماه وقت وحدود150میلیون ريال اعتبار صرف شده است .

 

دسته بندی: عمومی
برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با روش های اجرایی امور حقوقی ، تملک و مستندسازی اراضی در آبفای خراسان رضوی
دوشنبه, 12 مرداد 1394

کارگاه آموزشی آشنایی با روش های اجرایی امور حقوقی ، دعاوی و روش های عملی  تملک و مستندسازی اراضی در شرکت آبفای خراسان رضوی برگزار شد . به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای خراسان رضوی ،مدیر دفتر حقوقی ، تحصیل و تملک اراضی این شرکت اعلام داشت : این کارگاه با توجه به حساسیت مسائل مرتبط با امور حقوقی ، دعاوی و نیز لزوم اقدام  صحیح در مباحث تملک اراضی و همچنین عزم جدی شرکت در باب مستندسازی اراضی و املاک فاقد سند در سطح استان  و نیز در راستای ارتقاء سطح آگاهی و دانش همکاران با رویکرد تبیین روش های اجرایی مصوب شرکت با حضور تعدادی از مدیران  امورهای تابعه ، کارشناسان محترم حقوقی شرکت های تبصره 2 و رابطین  حقوقی امورهای تابعه به مدت دو روز در محل ساختمان ستاد برگزار شد . به گفته سید جواد عافیت در روز نخست کارگاه نکات ضروری و کلیدی پیرامون  اوراق قضایی ، نحوه ابلاغات ، تامین دلیل ، احصاء جرائم و دعاوی مرتبط با حیطه وظایف شرکت با تاکید بر نص  قوانین مربوطه ارائه و چگونگی تشکیل پرونده در شرکت بیمه به هنگام ورود خسارات جانی و مالی به اشخاص ثالث نیز تبیین شد . وی محتوای اموزش در روز دوم را آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به تحصیل و تملک اراضی ، نحوه اقدامات عملی پیرامون اجرا و پیگیری امور تملکی توسط دفتر حقوقی ، تحصیل و تملک اراضی اعلام کرد و افزود: در ادامه نقیبی کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی و مشاور ثبتی شرکت هم در باره نحوه  اقدامات مقدماتی برای ثبت نام جهت اخذ سند رسمی برای اراضی و املاک فاقد سند شرکت و سایر موارد ضروری توضیحات مبسوطی به همکاران  ارائه و به پرسش ها و ابهامات موجود آنان در مورد نحوه اقدامات عملی جهت اخذ سند و نیز تحصیل مدارک و دلایل پاسخ های لازم داده شد . شایان ذکر است کلیه موارد ارائه شده در کارگاه در قالب دو جزوه تالیف شده توسط دفتر حقوقی ، تحصیل و تملک اراضی در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

 

دسته بندی: عمومی
در نخستین جلسه شورای هماهنگی و انسجام بخشی صنعت آب و برق استان های خراسان عنوان شد: مشاور وزیر نیرو: کمبود آب در کشور، مقطعی و شعاری نیست
پنج شنبه, 08 مرداد 1394

نخستین جلسه شورای هماهنگی و انسجام بخشی صنعت آب و برق استان های خراسان به میزبانی شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی و باحضور مشاور وزیر و مدیر کل دفتر روابط عمومی وزارت نیرو در مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آبفای خراسان رضوی در این نشست که مدیران عامل و مسئولان دفاتر روابط عمومی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی و برق استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی شرکت داشتند، ابتدا مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی و رئیس شورای هماهنگی و انسجام بخشی وزارت نیرو در استان، سقایی مجاوران و زائران حضرت رضا(ع) در شهر مشهد و استان را مقدس و با ارزش توصیف کرد و با بیان اهمیت آب در احادیث و روایات اظهار داشت، قداست آب بعنوان ماده ای هوشمند در 64 آیه قرآن مورد توجه قرار گرفته است. محمد حسین جعفری تعامل میان 13عضو شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق خراسان رضوی را خوب بیان کرد و افزود همین امر باعث کسب جایگاه ممتاز وزارت نیرو و قدرت سازمانی صنعت آب و برق در استان شده و استاندار خراسان رضوی نیز حساب ویژه ای برای این صنعت باز کرده است. وی مشکل عمده ی صنعت آب در خراسان را کمبود منابع و کاهش سطح سفره های زیرزمینی به عنوان مهمترین منبع تامین آب بخش های مختلف اعم از کشاورزی، شرب ، صنعت و خدمات عنوان کرد و با بیان اینکه 78% نیاز آبی استان از منابع زیرزمینی و 22% از منابع سطحی تامین می شود گفت: این نسبت در مقایسه با کشور که 55% زیرزمینی و 45% سطحی است در حد بالایی قرار دارد. و بر انجام کارهای میدانی و فرهنگ سازی عمومی نسبت به وضعیت آب تاکیدکرد.
سخنران بعدی مدیرعامل شرکت آبفای خراسان رضوی بود که گزارشی از وضعیت و دورنمای منابع آب شرب استان ارائه داد. حسین اسماعیلیان از محدودیت منابع آبی بعنوان یک مشکل اساسی در استان نام برد و حساسیت مسئولان بلندپایه ی کشور را نشان دهنده شرایط نامناسب وضعیت آب در کشور دانست و گفت: متاسفانه شرکت های آبفا از اهرم های بازدارنده برای کنترل میزان مصرف آب برخوردار نیستند. وی با اشاره به اینکه در تامین آب با شرایط سختی مواجه هستیم متذکر شد: تامین آب شرب هر سال به دلیل افت منابع آب دشوارتر شده به گونه ای که 28 شهر مواجه با تنش آبی در استان خراسان رضوی در تابستان امسال به 33 شهر در سال آینده افزایش خواهد یافت. وی از حفر 30 حلقه چاه با دبی 500 لیتر بر ثانیه برای رفع کمبود آب شرب طی یک سال گذشته در استان خبر داد و متذکر شد ، این چاه ها فقط توانسته است  مصرف و تولید را در حد سر به سر قرار دهد.
وی برخورداری از نیروهای متخصص، جوان و خلاق از مزیت های آبفای خراسان رضوی عنوان کرد و افزود تلاش و همت این نیروها باعث فائق آمدن بر بسیاری از مشکلات صنعت آب و فاضلاب استان شده است.
در ادامه معاون مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو خواستار انتشار اخبار مثبت توسط مدیران عامل حوزه ی آب و برق شد و بر ایجاد اتاق فکر در دفاتر روابط عمومی با مشارکت اساتید رشته ارتباطات تاکید کرد. مریم مقدم از مدیران عامل خواست با انتقال اطلاعات لازم به مدیران روابط عمومی امکان پاسخگویی به سوالات خبرنگاران رسانه های گروهی را فراهم آورد.
سپس مشاور وزیر و مدیرکل دفتر روابط عمومی وزارت نیرو وجود مدیران و کارشناسان لایق و کارآمد را از مزایای وزارت نیرو دانست که آن را سرآمد وزارت خانه ها کرده است. مجید رجبی معمار با اشاره به تعامل خوب مدیران عامل و دفاتر روابط عمومی های صنعت آب و فاضلاب گفت: در نتیجه این همفکری و هم افزایی توفیقات خوبی در این بخش بدست آمده  که بخشی از آن مربوط به تلاش مدیران گذشته است. وی همچنین جایگاه روابط عمومی ها را در وزارت نیرو مناسب ندانست و گفت شاید وزارت نیرو تنها وزارت خانه ای است که تاکنون به مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی در بین وزارت خانه ها تبدیل نشده است و این موضوع به صورت جدی پیگیری می شود. وی بیان داشت: از آنجا که کمبود آب وبرق جدی بوده و مقطعی و شعاری نیست، از این پس تمام برنامه های وزارت نیرو با رویکرد فرهنگی و تبلیغی تهیه و اجرا خواهد شد.
وی اعلام کرد وزارت نیرو درصدد ایجاد  بسته ی ویژه و خیلی جدی برای تبلیغ در حوزه آب کشاورزی است تا با همکاری وزارت جهاد کشاورزی تبلیغات گسترده و همه جانبه ، توجه تولید کنندگان این بخش را به فاجعه آبی جلب کند. بنابراین تا زمانی که فرهنگ استفاده صحیح از آب در همه ی آحاد جامعه نهادینه نشده باشد، نمی توان به اهداف مورد نظر در مدیریت آب دست یافت.
در ادامه نشست کیومرث جلیلیان دبیر ستاد جشنواره ها و نمایشگاه های نمایشگاه های وزارت نیرو گزارشی از برنامه زمان بندی نمایشگاه های صنعت آب و برق داخل و خارج کشور  ارائه داد و برحضور بدنه ی کارشناسی این صنعت در نمایشگاه ها تاکید کرد.
رئیس گروه رسانه های وزارت نیرو یکی از وظایف روابط عمومی ها را ارتباط و نشست های دوره ای منظم مسئولان این دفاتر با اصحاب رسانه دانست و بر لزوم برگزاری کلاس های آموزش رسانه ای برای پرسنل روابط عمومی تاکید کرد.  حسین طارمی گفت: رصد و تحلیل اخبار، ارسال جوابیه به موقع به رسانه ها، برگزاری نشست های خبری مدیران عامل با خبرنگاران و ... را از دیگر وظایف مهم دفاتر روابط عمومی دانست.
محمد جواد جره رئیس گروه روابط عمومی دفتر روابط عمومی و امور بین الملل وزارت نیرو نیز در سخنانی در رابطه با اهمیت روابط عمومی الکترونیک و تاثیر و نقش شبکه های اجتماعی بر رفتارها و افکار عمومی بیان کرد و گفت: از این ظرفیت ها می توان برای اطلاع رسانی اخبار حوزه صنعت آب و برق به جامعه بهره گرفت.
همچنین در این جلسه، دبیران شورای روابط عمومی صنعت آب و برق استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی گزارش جامعی از وضعیت این صنعت در استان های مربوطه و اقدامات انجام شده فرهنگی انجام شده را به اطلاع حاضران رساندند. 

دسته بندی: عمومی