مدیریت انرژی در آبفا کاشمر نتیجه داد: 18 حلقه چاه آب شهر کاشمر در اوج مصرف برق از مدار خارج می شود
دوشنبه, 09 تیر 1399

آب و فاضلاب کاشمر تنها امور بزرگ کشور محسوب می شود  که در ساعات اوج مصرف برق ۱۸ حلقه چاه شهر را خاموش و ازمدار خارج می کند.

مدیر امور آب و فاضلاب کاشمر با اعلام این مطلب افزود: این طرح با مدیریت صحیح تامین و توزیع آب در شهر کاشمر اجرایی شده است. 

علی رضا عباسی در گفتگو با خبرنگاران ظرفیت مخازن ذخیره آب شرب شهرستان را ۳۸ هزار مترمکعب اعلام کرد و افزود: مصرف سرانه  آب مشترکین در کاشمر حدود ۱۸ مترمکعب در ماه  است و ۹۳ درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه کاشمر جزو شهرهای بزرگ استان است و تأمین آب این شهرها حساسیت‌های خاص خود را دارد خاطر نشان کرد:  آبفای شهرستان بالغ‌بر ۷۳ هزار مشترک را زیرپوشش دارد  که ۴۲ هزار مشترک  در شهر کاشمر خدمت دریافت می کنند.

و ی با اشاره به اجرای فاز اول ارزیابی برنامه ایمنی آب با یک میلیارد ریال اعتبار یاد آور شد: این طرح برای بسیاری از برنامه‌های اقتصادی شهرستان می‌تواند خط‌ مشی و مسیر تعیین کند.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کاشمر همچنین از هوشمند سازی شبکه توزیع آب این شهرخبر داد و گفت: سال قبل پروژه اصلاح توسعه شبکه توزیع آب و فاضلاب شهر کاشمر برای هوشمند سازی اجرا  و کلر زن‌های آنلاین راه‌اندازی شد و برای امسال هم نصب کدورت سنج، کلر سنج و فشارسنج آنلاین و نصب شیرهای فشارشکن در دستور کار قرار دارد.

عباسی درباره وضعیت آب شرب روستاهای بخش مرکزی کاشمر گفت: از ۵۸ روستای این بخش ۵۲ روستا زیرپوشش آبفای شهرستان هستند.

وی با اینکه سه روستای خرو، کلاته تیمور و تنورچه از آب شرب برخوردارند اما غیر پوشش هستند افزود:  سه روستای گندم بر، محمدآباد و کلاته نای لوله‌کشی آب شرب ندارند.

به گفته مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کاشمر هم اکنون آب شرب این سه روستا به صورت روزانه با تانکر تامین می‌شود و با وجود بارش‌های خوب در سال آبی جاری ،  هنوز از بحران آب گذر نکرده‌ایم و مشکلات برطرف نشده است.

در پایان این نشست خبرنگاران از تاسیسات آب کاشمر بازدید کردند.

 

دسته بندی: مصاحبه
مکان: کاشمر
برگزاری دوره مدیریت تحول به میزبانی امور کاشمر
سه شنبه, 27 اسفند 1398

دوره مدیریت تحول به میزبانی امور آبفای کاشمر برگزار شد.

رئیس اداره مالی و پشتیبانی آبفای کاشمر گفت: دوره آموزشی مدیریت تحول با میزبانی امور کاشمر برای همکاران شهرهای کاشمر، تربت حیدریه، فیض آباد، خلیل آباد و بردسکن برگزار شد.

مهدی کامی افزود: در این دوره  استاد نعمتی از دانشگاه شهید علامه به تدریس پرداخت.

دسته بندی: فرهنگی، ورزشی
مکان: کاشمر
برنامه ایمنی آب امور آبفای کاشمر اجرایی می شود
شنبه, 09 آذر 1398

برنامه ایمنی آب امور آبفای کاشمر اجرایی می شود

 مدیر امور آبفای کاشمر ضمن دریافت ابلاغ حکم ریاست کمیته ایمنی آب شهرستان از طرف فرماندار برای مدیریت امور آبفای شهری، از برگزاری جلسه کمیته ایمنی آب امور با حضور شرکت مشاور معرفی شده از طرف معاونت بهره برداری شرکت خبر داد.

علیرضا عباسی گفت:  با اقدامات انجام شده در آبفای کاشمر، امیدواریم مراحل اولیه برنامه ایمنی شهرهای کاشمر و ریوش با سرعت طی شده و وارد مراحل اجرایی شویم.

دسته بندی: آب
مکان: کاشمر
دومین جلسه بهره برداری منطقه ای در امور کاشمر برگزار شد
یکشنبه, 31 شهریور 1398

دومین جلسه بهره برداری منطقه ای در امور آبفای کاشمر با حضور معاون بهره برداری شرکت آبفای خراسان رضوی  برگزار شد.

در این جلسه که مدیران آبفای شهری و روستایی شهرستان های کاشمر، فیض آباد، بردسکن و خلیل آباد حضور داشتند، ابعاد پیاده سازی بهره برداری منطقه ای مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی جهان طلب معاون بهره برداری شرکت در این باره گفت: با توجه به ضرورت تقویت پتانسیل بهره برداری در شرکت ها و امورهای تابعه و همچنین  برای نیل به روش های مبتنی بر بهره برداری پیشگیرانه و روش های مدیریت در شرایط بحران،  منطقه کاشمر به عنوان پایلوتاستقرار طرح انتخاب شد که این موضوع در شورای راهبردی معاونین شرکت نیز به تصویب رسید.

مدیر امور آبفای کاشمر همگفت: برای پیاده سازی این طرح باید به تفکر رو به جلو اعتقاد داشته باشیم و از امکانات و سیستم هایی نظیر سامانه تله متری و پایش تصویری منابع و تاسیسات به صورت کامل استفاده کنیم. علی عباسی افزود: برای پیاده سازی سیستم می بایست از شرکت هایی که این سیستم را پیاده کرده اند بازدید و از تجربیات آنها استفاده کنیم.

حامد زارعی مدیر امور آبفای فیض آباد نیز ضمن تائید کلیات طرح، بر ضرورت اجرای گام به گام آن تاکید کرد.

 

دسته بندی: عمومی
مکان: کاشمر
برگزاری مرحله مقدماتی مسابقات مهارت فنی و تخصصی بهره برداری آبفای خراسان رضوی در کاشمر
یکشنبه, 31 شهریور 1398

 مرحله مقدماتی اولین دوره مسابقات فنی و تخصصی بهره برداری آبفای خراسان رضوی به میزبانی امور کاشمر مهارت برگزار شد.

این دوره از مسابقات با حضور تیم های عملیاتی اتفاقات  امورهای کاشمر، گناباد، فیض آباد، بجستان، بردسکن و خلیل آباد  برگزار شد.

 مهدی جهان طلب معاون  بهره برداری شرکت آبفای خراسان رضوی ضمن بازدید از روند اجرای مسابقات ، هدف از برگزاری  را ارتقاء روحیه پنیروهای عملیاتی بهره بردار امور ها عنوان و از میزبانی امور آبفای کاشمر تقدیر کرد.

مدیر امور آبفای کاشمر نیز سطح آمادگی تیم های شرکت کننده در مسابقه مهارت فنی منطقه کاشمر را بالا ارزیابی کرد و افزود: برگزاری این مسابقات علاوه بر ارتقاء سطح کیفی و دانش عملیاتی پرسنل، باعث همدلی بیشتر پرسنل امورها و بروزرسانی خدمات به مردم و مشترکین می شود.

علیرضا عباسی با اشاره به اقدامات امور برای بروزرسانی امکانات و تجهیزات پرسنل اتفاقات، از  هیئت اجرایی برگزاری مسابقات مهارت فنی و هیات داوران تشکر کرد.در این مسابقات معاون عمرانی فرماندار، مدیر امور آبفای روستایی، ریاست هلال احمر، ریاست فنی و حرفه ای و ریاست مجتمع آموزش عالی شهرستان کاشمر حضور داشتند و از امکانات و تجهیزات تیم های عملیاتی و روند برگزاری مسابقه بازدید کردند.

در مراسم اختتامیهپس از ارزیابی نهایی عملکرد تیم های شرکت کننده به ترتیب امورهای کاشمر، خلیل آباد و گناباد مقام اول تا سوم را کسب و لوح سپاس، تندیس و کارت هدیه دریافت کردند.

دسته بندی: عمومی
مکان: کاشمر
تجلیل از ایثارگران امور آبفای کاشمر
دوشنبه, 23 مهر 1397

 به مناسبت هفته دفاع مقدس از 5 تن از همکاران ایثارگر، جانباز و خانواده شهید این امور کاشمرتقدیر بعمل آمد.

در این مراسم که همراه با قرائت زیارت عاشورا بود، نماینده عقیدتی-سیاسی سپاه ناحیه مقاومت شهرستان کاشمر و مسئول بسیج ادارت شهرستان نیز حضور داشتند.

دسته بندی: فرهنگی، ورزشی
مکان: کاشمر