الکتروپمپ چاه شماره( 1 ) ازغند تربت حیدریه جایگزین شد
یکشنبه, 02 تیر 1398

 معاون بهره برداری  شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت:الکتروپمپ تعمیرشده چاه شماره یک دشت ازغند تربت حیدریه که به عنوان چاه رزرو  بعد از تست و مشخص شدن اشکال توسط کارشناس انرژی جایگزین شد.

 حمید غیورصفار کارشناس مسئول انرژی شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه کفت : این پمپ که از نوع 374/9 و 110 کیلووات می باشد  در عمق 200 متری نصب شد.

 

دسته بندی: آب
منبع: شرکت ابفای تربت حیدریه
بازديد معاون بهره برداري آبفاي خراسان رضوي از خط انتقال آسیب دیده از سيلاب درفيض آباد
دوشنبه, 26 فروردين 1398

معاون بهره برداري شركت آبفاي خراسان رضوي  از خط انتقال مخزن شهر فيض آباد   كه در اثر سيلاب خسارت  وارد شده بود بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي امور آبفاي فيض آباد این خط 500 در پی ورود سامانه بارشي وبروز سيلاب در منطقه مه ولات در ايام نوروز، دچار آسیب شده بود که با جایگزینی خط 400 از قطع آب جلوگیری بعمل آمد. مهدي جهان طلب معاون بهره برداری آبفای استانهم  ضمن تقدير از مدیر وكاركنان بهره برداري امور اظهار امیدواری کرد: این خط قبل از پیک مصرف وارد مدار بهره برداری شود.

  

دسته بندی: عمومی
مکان: فيض‌آباد
منبع: امورآبفاي فيض آباد
برگزاری نخستین انتخابات کارگران امور جغتای
شنبه, 26 مهر 1399

نخستین انتخابات کارگران امور شهرستان جغتای با حضورهادی جنیدی رئیس اداره کارکنان و علی جوانشیر از امور بازنشستگی و محمدآبادی رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی شهزستان در محل امور جغتای برگزار شد. در این انتخابات اعضاء هیئت رئیسه و هیئت مؤسس  مشخص و توحیدی و کیوانلو به عنوان نماینده انتخاب شدند.

دسته بندی: عمومی
مکان: جغتاي
منبع: روابط عمومی امور جغتای
تفویض اختیارات لازمه موفقیت شرکت‌های یکپارچه آب و فاضلاب شهری و روستایی/ وجود مدیریت واحد در مواقع بحران تفویض اختیارات لازمه موفقیت شرکت‌های یکپارچه آب و فاضلاب شهری و روستایی/ وجود مدیریت واحد در مواقع بحران
چهارشنبه, 23 مهر 1399

رضا حاجی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار کرد: در بحث تجمیع شرکت‌های آبفای شهری و روستایی یک مدیریت واحد و یکپارچه‌ای در حال شکل‌گیری است که این مهم اتفاق مبارکی است.

وی با بیان اینکه موضوعی که در این یکپارچه سازی مطرح بوده، بحث سرعت در سرویس‌دهی است، گفت:  باید برای شرکت‌های آب و فاضلاب یکپارچه، هم معاونت شهری و هم روستایی در نظر گرفته شود تا بتوان به مشکلات هر دو بخش رسیدگی و مسائل با سرعت برطرف شود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وضعیت آبفار با گذشته قابل مقایسه نیست و باید بتوانیم از این فرصت استفاده کرده تا خدمات بهتری ارائه و مشکلات مردم را در سریعترین وقت رفع کنیم.

وی اجرای طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی را حرکتی مثبت از وزارت نیرو دانسته و اذعان کرد: هر تغییر ساختاری و مدیریتی در سازمانها، موافقین و مخالفینی دارد، اما ملاک اصلی بهبود تدریجی خدمات و نهایتاً افزایش رضایت مردم است.

حاجی‌پور با اشاره به نتایج تجمیع این دو شرکت گفت: طی این اقدام در مواقع بحران کارکنان می توانند با نظر مستقیم یک مدیریت واحد، خدمات به موقع و کاملتری را نسبت به گذشته به مردم ارائه کنند.

به گفته وی با اجرای این طرح شرکت‌های آبفار می‌توانند از ظرفیت بالای شرکت‌های آب و فاضلاب شهری بهره گرفته و این موضوع در چابک‌سازی شرکتهای زیر مجموعه وزارت نیرو گامی مثبت تلقی می شود.

دسته بندی: آب
کاهش بروکراسی اداری، بزرگ‌ترین ثمره طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا کاهش بروکراسی اداری، بزرگ‌ترین ثمره طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا
چهارشنبه, 23 مهر 1399

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت گفت: کاهش بروکراسی اداری، بزرگ‌ترین ثمره طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی بوده که عمده مشکلات را برطرف کرده است.

کمال حسین‌پور، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار داشت: طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی جزو طرح های مثبت وزارت نیرو طی سال های اخیر بوده که توانسته بروکراسی اداری را کمتر کند.

وی افزود: در بسیاری از مواقع روستاهایی که در نزدیکی شهرها بودند درگرفتن برخی خدمات دچار مشکل می‌شدند که با اجرای این طرح مشکلات این چنینی تا حد قابل توجهی برطرف شده است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت با بیان اینکه اقدام وزارت نیرو در پروژه‌های زیرساختی قابل تقدیر است، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، مشکلات روستائیان حل شده و مدیریت منسجمی برای آب و فاضلاب استان‌ها شکل گرفته که می‌توان آثار اجرای این طرح را در سال‌های آتی مشاهده کرد.

وی با اشاره به مزایای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی افزود: اجرای این طرح ضمن جلوگیری از موازی‌کاری شرکت‌های آبفا در تصمیم‌گیری‌ها، در کاهش هزینه‌ها و افزایش‌ راندمان‌کاری نقش بسزایی دارد.

حسین‌پور اجرای این طرح را مثبت دانسته و اذعان کرد: یکی از عمده اهداف طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا توجه ویژه به روستاها و محرومیت‌زدایی بوده که اگر اجرای این طرح تدوام پیدا کند، باعث موفقیت و رشد کشور می‌شود.

دسته بندی: آب
اخذگواهینامه ایمنی آب برای روستای گراخک طرقیه
دوشنبه, 21 مهر 1399

امورآب وفاضلاب طرقبه شاندیزموفق به اخذگواهینامه برنامه ایمنی آب مجتمع آبرسانی روستایی گراخک ابرده شد.

مدیرامورآبفاطرقبه شاندیز اظهارداشت: آبفا طرقبه شاندیز باتلاش کارشناسان آزمایشگاه کنترل کیفی وبهداشت امورومدیران ستادی موفق شد برای اولین باردرخراسان رضوی وبه عنوان تنها امور گواهینامه "ایمنی آب مجتمع آبرسانی روستای "گراخک"ا را دریافت کند.

علی اصغر پاکروان بااشاره به اینکه این گواهینامه توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهدصادرشده افزود: برنامه ایمنی آب مستمربوده و انتظارمی رود دردوره دوم چرخه برنامه ایمنی آب نسبت به بازبینی دوره ای وکاهش مخاطرات احتمالی وبهبودهرچه بیشتر اجزاء سامانه آبرسانی اهتمام واقدام موثری بعمل آید.

محمودزاده-کارشناس کنترل کیفی وبهداشت آزمایشگاه امورنیزضمن تشکرازمساعدت های همکاران ومدیران ستادی براجرای ایمنی آب دردیگرمجتمع های آبرسانی شهرستان تاکیدکردوازاخذ گواهینامه برنامه ایمنی آب شهرطرقبه درآینده نزدیک خبردادکه جهت صدورگواهینامه به کمیته کشوری ارسال شده است. 

دسته بندی: عمومی