تصمیمات فرمانداری و آبفای خراسان رضوی برای رفع مشکل تامین آب شرب و اجرای شبکه فاضلاب قوچان

شنبه, 10 اسفند 1398
ایمیل   |   چاپ
 تصمیمات فرمانداری و آبفای خراسان رضوی برای رفع مشکل تامین آب شرب و اجرای شبکه فاضلاب قوچان

راه های تامین آب شرب و اجرای شبکه فاضلاب شهر قوچان در دیدار فرماندار شهرستان قوچان با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی بررسی شد.

در نشست مدیر امور آبفای قوچان گزارشی از وضعیت منابع تامین آب شرب مشترکان اعم از سطحی و زیرزمینی و همچنین پروژه فاضلاب قوچان را ارائه داد و اظهار داشت: 25درصد آب شرب مورد نیاز شهر قوچان از سد تبارک آباد بایستی تامین شود ولی به دلیل خشکسالی چندسال گذشته و افت نزولات آسمانی سهم آبفا از آب این سد تحویل نمی شود.

به گفته سعید قارنگیان در حال حاضر تنها 50لیتر برثانیه از آب سد در اختیار آبفا قرار می گیرد.

وی منابع تامین آب قوچان علاوه برسد تبارک آباد را 25 حلقه چاه و یک رشته قنات اعلام کرد و خواستار تحویل حداقل 150لیتر آب برثانیه  از سد به آبفای قوچان شد.

وی با اشاره به پروژه اجرای شبکه فاضلاب قوچان تاکید کرد: ظرف 12 سال گذشته تنها 10درصد این پروژه شامل 29کیلومترشبکه و خط انتقال اجرا شده است.

وی افزود: عملیات اجرای شبکه فاضلاب مسکن مهر قوچان آغاز شده و تعیین مدل مالی اجرای شبکه فاضلاب شهر قوچان در حال پیگیری است و پس از ارائه به فرمانداری ، نسبت به فراخوان جذب سرمایه گذار بخش خصوصی اقدام خواهد شد.

وی طول شبکه آب شهر قوچان را 270کیلومتر اعلام کرد و از فرسودگی 10درصدی این شبکه خبرداد.

در ادامه پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد سه هزار متر لوله برای اصلاح شبکه آب شهر قوچان در اختیار امور آبفای قوچان قرار گیرد و هزار فقره انشعاب آب هم از محل اعتبارات جاری امور بازسازی شود.

پیگیری اختصاص آب از سد تبارک آباد توسط فرماندار از طریق آب منطقه ای و حفر دو حلقه چاه قبل از پیک مصرف سال جاری از دیگر تصمیمات این نشست بود. 

     

دسته بندی: آب
کد خبر:  12483
بازدید:  96
نظرات برای تصمیمات فرمانداری و آبفای خراسان رضوی برای رفع مشکل تامین آب شرب و اجرای شبکه فاضلاب قوچان
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی