ترسیم نقشه راه آبفای خراسان رضوی در حوزه مهندسی و توسعه

شنبه, 04 خرداد 1398
ایمیل   |   چاپ
ترسیم نقشه راه آبفای خراسان رضوی در حوزه مهندسی و توسعه

معاون،مدیران، کارشناسان و کارکنان معاونت مهندسی و توسعه آبفای خراسان رضوی اولین دیدارخود را با مدیرعامل جدیداین شرکت برگزار کردند.

سیاست ها و چالش ها

در این دیدار ابتدا معاون مهندسی و توسعه شرکت به سیاست ها و چالش های این حوزه اشاره  و بر استفاده حداکثری و برنامه ریزی شده از ظرفیت های موجود و منابع داخلی در جهت تحقق اهداف برنامه ای و اولویت های اجرایی تاکید کرد.

منصورآذرین فر فرآیند اجرای قراردادهای کوچک، متوسط و بزرگ را یکسان ارزیابی کرد و افزود: مبنا و اولویت اجرای پروژه ها درحوزه مهندسی و توسعه ، رفع مشکل شهرها است نه میزان تخصیص اعتبار، چرا که در غیر این صورت با توجه به تخصیص قطره چکانی منابع مالی ، تعداد شهرهای دارای تنش آبی به مراتب بیشتر از 30 شهر می بود.

وی با بیان اینکه تامین آب تنها اقدامات فیزیکی ، سازه ای و توسعه ای ، حفرچاه ، احداث مخزن واجرای خطوط جمع آوری و انتقال نیست اظهار داشت: مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد،بهره وری در بهره برداری ،اصلاح و بهسازی تاسیسات و چاه های موجود و تمامی روش های علمی مبتنی بر بهره برداری در تامین آب نقش دارند که لازم است در سایر حوزه ها و امورها به آن توجه شود بنابراین بخشی از اعتبارات مربوط به حفر چاه ها می تواند برای کاهش دغدغه های موجود ، صرف اصلاح مدیریت مصرف ،زون بندی و ... غیره شود.

وی درهمین رابطه خواستار برگزاری حداقل یک جلسه در ماه با حضور مدیر عامل شرکت در حوزه مهندسی و توسعه برای مرور وظایف محوله شد.

وی احساس پشت میزنشینی را نامطلوب توصیف و با تقدیر از کار میدانی و عملیاتی نیروهای نسل اول و دوم شرکت یادآورشد : نیروهای حوزه مهندسی و توسعه تمام امور مربوطه وحتی تایپ نامه ها را شخصا انجام می دهند و لازم است ضمن فراگیر شدن این فرهنگ ، چنانچه قرار است چارت تشکیلاتی سازمان بازنگری ویا توسعه داده شود نبایستی برخی حوزه ها بزرگ و برخی دیگر کوچک دیده شوند بلکه باید متناسب با هم و با توجه به شرایط روز مد نظر قرار بگیرند.

وی نسبت به خلاء نیروی انسانی به سبب بازنشستگی کارکنان طی چند سال آینده به ویژه در حوزه مهندسی و توسعه اظهار نگرانی کرد و افزود: امکان واگذاری برخی امور به دلیل برخورداری ازحساسیت بالا به خارج از شرکت وجود ندارد و در دفتر فنی ، حوزه های اجرایی و نظارتی و مهندسی و توسعه نیازمند حداقل نیروی کارفرمایی متخصص هستیم.

دیدگاه ها ، نظرات و پیشنهادها

سپس همکاران حوزه مهندسی و توسعه به طرح دیدگاه ها ، نظرات ، پیشنهادها و گلایه های خود پرداختند و برضرورت استفاده از روش های جدید در طراحی و اجرا، توجه به تخصص گرایی ، دفاترفنی امورها و ارتقاء سطح دانش و آموزش های ثمر بخش ، بهره گیری ازتجربیات نیروهای بازنشسته، تشکیل کمیسیون فنی و گروه رسیدگی به پیمان، تشکیل اتاق فکر، رفع مشکل انعقاد قرارداد با شهرداری و دریافت مجوز از آب منطقه ای و اصلاح چارت سازمانی تاکید کردند.

نقشه راه آبفای خراسان رضوی

در ادامه مدیرعامل شرکت آبفای خراسان رضوی ضمن پاسخگویی به پرسش ها ، نقشه راه شرکت در حوزه فنی مهندسی را برای حاضرین ترسم کرد.

سید ابراهیم علوی ضمن تشکر از اظهارات ، انتقادها و گلایه های همکاران تاکید کرد : با تعریف و تمجید نمی توان شرکت را اداره کرد و ما نیازمند انتقادات ولی منصفانه هستیم.

وی حوزه مهندسی و توسعه را متفاوت با سایر حوزه ها دانست و افراد حاضر دراین مجموعه را مدیرودارای تحلیل و توانمند در ارائه نظریه ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه حوزه مهندسی و توسعه نیازمند نیروهای متخصص ، به روز و خوش فکر، خلاق و نترس برای عبور ازخط قرمزهای سنتی می باشد افزود: انتظارمن از همکاران این است که برای تغییر اساسی و بنیادی در پروژه های آب و فاضلاب ، خود را به دانش روز مجهز کنند، بنابراین همکاران شاغل در این حوزه بایستی مدیرحرفه ای بوده  و به مسائل دهگانه مدیریت پروژه اشراف داشته باشند.

مدیرعامل آبفای خراسان رضوی با طرح این پرسش که آیا دراجرای پروژه ها ، ارزان و درست کار کردن رعایت می شود؟ بر مهندسی مجدد و تصمیم گیری در این موارد تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: زمانی مدیریت مالی در پروژه به شکل درست اتفاق می افتد که مدیریت کیفیت به عنوان پازل تکمیل کننده در کنار آن باشد لذا خصلت مدیریت متوازن در حوزه های دانش مدیریت باید اتفاق بیفتد تا خروجی کار پروژه ای باشد با استانداردهای خوب که بتواند سال ها خدمت رسانی داشته باشد.

وی انتظارازهمکاران حوزه مهندسی و توسعه را "کار مهندسی" اعلام کرد و آنان را از اجرای پروژه های فاقد صرفه اقتصادی که قراراست ازجیب دولت و ملت هزینه شود برحذر داشت.

به گفته علوی اصلاح و مهندسی مجدد در مقایسه با افتتاح و کلنگ زنی مقفول مانده است و برای تغییر این مهم ، نگاه سیاست گذاران پروژه های آب در حوزه مهندسی برخلاف فاضلاب که مجبور به توسعه هستیم بایستی اصلاحی باشد.

وی با بیان تجارب خود از دوران تصدی بر آبفای ایلام و شرکت های آبفا و آب منطقه ای خراسان شمالی ، ارزیابی یک ماهه خود از نیروهای آبفای خراسان رضوی را مثبت عنوان کرد وافزود: با استفاده ازاین نیروها می توان بسیاری از کارها را بهترانجام داد و بدانید قدم گذاشتن درهرراه نیمی از موفقیت تلقی می شود.

وی توجه به همطرازی پست ها درچارت تشکیلاتی را مورد اشاره قرار داد و از معاون و مدیران دفاتر اجرایی حوزه معاونت مهندسی و توسعه خواست با تهیه پیش نویس، حق و حقوقات مدیران مطالعاتی واجرایی به فراخورجمع پیمان های در اختیار،بر اساس همطرازی دفتر و یا روسای ادارات بررسی و اقدام شود.

وی با تاکید برجانشین پروری و آموزش اثر بخش پیش بینی کرد حداکثرتا اوایل نیمه دوم سال 98 برنامه استراتژیک سرمایه های انسانی شرکت تدوین و اجرایی شود.

به گفته وی دراجرای این برنامه با برش شهرستانی و شرکتی مشخص خواهد شد،هریک ازهمکاران با توجه به توانمندی ها وحتی علائق شخصی باید درچه کانالی قرارگرفته و رشد کنند.

وی همچنین  از معاون مهندسی و توسعه خواست نسبت به برنامه ریزی برای استفاده از تجارب سایرشرکت های آبفا و بهره گیری ازمزایا و ثمرات سفرهای خارجی اقدام کند.

    

دسته بندی: عمومی
کد خبر:  12211
بازدید:  46
نظرات برای ترسیم نقشه راه آبفای خراسان رضوی در حوزه مهندسی و توسعه
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی