توسط مدیرعامل آبفای استان انجام شد:

ترسیم نقشه راه برنامه های فرهنگی شرکت آبفای خراسان رضوی

شنبه, 04 خرداد 1398
ایمیل   |   چاپ
ترسیم نقشه راه برنامه های فرهنگی شرکت آبفای خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی در نشست شورای فرهنگی این شرکت، ضمن ترسیم نقشه راه برنامه های فرهنگی ، بر پرورش روح و تقویت اخلاق در بین همکاران و خانواده های آنان با بهره گیری ازاساتید اخلاق و معارف تاکید کرد.
سید ابراهیم علوی با استناد به احادیث و روایات واشاره دمیدین روح الهی در کالبد انسان ها ، وظیفه شورای فرهنگی را پرورش و این روح برشمرد.
وی از فعالیت های فرهنگی شرکت تقدیر کرد واظهارداشت: انتظار از این شرکت به لحاظ قرارداشتن درکانون معرفت یعنی بارگاه منور امام هشتم (ع) غیراز این نیست.
وی بایبان اینکه همه ما در مملکت اسلامی به دنیا آمده و پرچمدار مذهب شیعه هستیم ، وظیفه دیگرشورای فرهنگی را ترویج این فرهنگ قلبی دانست و خاطر نشان کرد: ابتدا باید روح دمیده شده الهی را پرورش داده وسپس انسان خوبی باشیم ، انسان خوب کسی است که فضائل در درون قلبش جاگرفته و رذائل را دور کرده و دارای اخلاق درست باشد.
به گفته علوی روح انسان در معرض آسیب های متعدد قرار دارد و نیاز به واکسن دارد لذا  در همین جلسات باید تصمیم گیری شود چه واکسن، در چه زمان و به شکل تزریق شود که تاثیر گذار باشد چرا که تزریق اشتباه نتیجه معکوس در پی دارد.
وی این موضوع را کاملا تخصصی خواند و بر استفاده از متخصصین فن و همچنین اضافه شدن مقولات مهم اخلاقی به برنامه های فرهنگی شرکت تاکید کرد.
رئیس هیئت مدیره آبفای خراسان رضوی مسلمان بودن را صرفا انجام اعمال ظاهری ندانست و پرهیز از دروغ ، تهمت ، غیبت و حسادت را از جمله ویژگی های یک فرد مسلمان برشمرد و درهمین راستا ، استفاده مرتب و منظم از استاد اخلاق را مهم خواند و متذکر شد: مسئولیت اجتماعی ما و نیاز جامعه حکم می کند در این راه گام برداریم.
وی پیشنهاد کرد:از آن جا که انسان از بدو تولد تا مرگ یک سفر دنیایی و پس از آن سفر معنوی خود را آغاز می کند نیازمند برخی آموزش ها برای چگونه طی کردن این سفر معنوی است.
وی با تاکید بر تبیین مسیر این سفرمعنوی به صورت واقعی و تزریق معارف و فضائل به قلب ها در کنار کارهای شکلی دین و مذهب افزود: جامعه هدف ما همکاران و بعد از آن خانواده های آنان هستند که بایستی با کمک افراد متخصص و تدوین برنامه های مدون ، اهداف را پیش ببریم.
وی در همین رابطه ازفضای مجازی به عنوان یک وسیله برای نیل به اهداف نام برد و گفت: باید در فضاهایی که مردم حضور دارند سحن خود را بگوئیم.
در این نشست مسئول کارگروه فرهنگی شرکت هم مشارکت همکاران در برنامه های سیاسی ، فرهنگی و راهپیمائی ها و مناسبت ها را خوب توصیف کرد و اظهار داشت: مدیران باید درصف اول این برنامه قرار داشته باشند تا سایر کارکنان هم تشویق به حضور شوند.
سید سعید مدرسی افزود: برنامه های فرهنگی شرکت در ابتدای هر سال در قالب "تقویم فرهنگی" تهیه و پس از تصویب اجرا می شود.
مسئول امور فرهنگی آبفای استان نیز به ارائه گزارش عملکرد فرهنگی سال 97 شرکت برداخت واهد اف و برنامه های ابلاغی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور درسال  98 راتشریح کرد.
   

دسته بندی: فرهنگی، ورزشی
کد خبر:  12263
بازدید:  21
نظرات برای ترسیم نقشه راه برنامه های فرهنگی شرکت آبفای خراسان رضوی
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی