بررسی چالش های کمی و کیفی آب خراسان رضوی با حضور رئیس مجمع نمایندگان و مدیرعامل آبفای استان

سه شنبه, 25 تیر 1398
ایمیل   |   چاپ
بررسی چالش های کمی و کیفی آب خراسان رضوی با حضور رئیس مجمع نمایندگان و مدیرعامل آبفای استان

 وضعیت کمی و کیفی منابع آب شرب شهرهای خراسان رضوی در نشست صمیمی رئیس مجمع نمایندگان و مدیرعامل آبفای استان در مشهد بررسی شد.
در این جلسه که مدیردفترروابط عمومی و آموزش همگانی آبفای استان و مدیر امور بجستان هم حضور داشتند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از حضور نماینده مردم شهرهای گناباد و بجستان و رئیس مجمع نمایندگان استان در این نشست برای پیگیری مشکلات بخش آب شهرها قدردانی کرد.
سید ابراهیم علوی با تشریح شرایط تامین آب ، ازعدم همخوانی تولید و مصرف، پائین بودن تعرفه آب، هزینه سنگین اجرای پروژه ها ، درآمدپائین و افت سفره های زیرزمینی به عنوان چالش های بخش آب در این استان پهناور نام برد.
وی توجه ویژه رئیس مجمع نمایندگان به مقوله آب را به فال نیک گرفت و به برگزاری هفته ای یک جلسه با مدیران آب منطقه ای به منظور رفع مشکلات موجود آب اشاره کرد که با اولویت شهرهای مواجه با تنش آبی تشکیل می شود.
وی پیش بینی کرد: در تابستان 98 و پیک مصرف اگر اقدامات مناسب در فرصت باقیمانده صورت نگیرد 30 شهر استان با کمبود آب مواجه میشوند که از این تعداد گلبهار، قوچان ، رضویه، نیشابور و شاندیز به لحاظ برخورداری از منابع آب شرب در شرایط قرمز و 25شهر هم در موقعیت زرد قرار دارند.
سید ابراهیم علوی به ارائه چند راهکار از جمله دو شبکه ای کردن و جداسازی آب شرب و بهداشتی در بعضی شهرها و یا ایجاد فرهنگ توزیع آب بسته بندی شرب توسط بخش خصوصی در برخی شهرهای فاقد منابع مناسب پرداخت و خواستار تامین و تسریع در تخصیص منابع مالی مورد نیاز طرح ها و پروژه های تامین آب در استان با مساعدت و پیگیری مجمع نمایندگان شد.
وی نقش گروه ها و جمعیت های مردم نهاد در تبیین شرایط آبی برای شهروندان را مهم ارزیابی و هدف راهبردی آبفا را ایجاد و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف آب در بین اقشار مردم به ویژه دانش آموزان اعلام کرد. 
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی نیز ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای مدیرعامل جدید آبفا ، از برنامه ها و طرح های تامین آب این شرکت حمایت کرد و نسبت به پیگیری رفع مشکلات و مطالبات موجود قول مساعد داد.
حمید بنائی از آمادگی نمایندگان در جهت تامین پایدار آب شهرها خبرداد و در همین رابطه بر استفاده حداکثری از ظرفیت مردمی و مسئولان تاکید کرد.
نماینده مردم شهرهای گناباد و بجستان همچنین خاطرنشان کرد:مجمع نمایندگان از هیچ کوشش و تلاشی برای رفع دغدغه های آبی مردم کوتاهی نخواهد کرد.
وی با حمایت ازسیاست راهبردی تشکیل جلسات مشترک آبفا و آب منطقه ای ، به ظرفیت سد دوستی اشاره کرد و اظهار داشت:منابع آبی این سد می تواند برای رفع مشکل کم آبی شهرهای مورد نظر بکار گرفته شود.
وی با بیان اینکه میلیاردها تومان صرف اجرای خط انتقال آب به گناباد شده است گفت:رفع مشکل این خط و استفاده از آب قنات ها می تواند در تامین آب گناباد موثر باشد
به گفته بنائی رفع کم آبی گناباد و بجستان با توجه به قول مساعد وزیر نیرو از جمله مطالبات مردم این شهرها می باشد.
وی همچنین بر استفاده حداکثری از عنصر زمان در اجرای پروژه ها به منظور جلوگیری از افزایش قیمت وسایل و تجهیزات تاکید کرد.
در ادامه مدیر امور آبفای بجستان گزارشی از وضعیت آب شهرهای بجستان و یونسی ارائه داد  و گفت:سختی آب باعث وارد آمدن خسارت به تاسیسات آبرسانی شهر شده است.
علی دانشوری خواستار رفع مشکل فاضلاب شهرک فرهنگیان بجستان ، نصب سیستم تله متری در تاسیسات و افزایش کیفیت آب این شهر شد. سعید روزی مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی نیز با اشاره به برگزاری احتمالی جشنواره پوستر در هفته صرفه جویی در مصرف آب در تیرماه 98 خواستار همراهی و مساعدت سایر بخش های تاثیرگذار و خصوصا همکاری نماینده مردم شریف شهرستان های گناباد و بجستان با این موضوع شد که در این زمینه رئیس مجمع نمایندگان استان قول مساعد داد و بر برنامه‌ریزی مدون و مشخص برای برگزاری جشنواره  تاکید کرد..

دسته بندی: عمومی
کد خبر:  12274
بازدید:  41
نظرات برای بررسی چالش های کمی و کیفی آب خراسان رضوی با حضور رئیس مجمع نمایندگان و مدیرعامل آبفای استان
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی