توسط مدیر عامل آبفای تربت حیدریه عنوان شد:

دلایل آمار بالای آب بدون درآمد در تربت حیدریه

جمعه, 09 اسفند 1398
ایمیل   |   چاپ
دلایل آمار بالای آب بدون درآمد در تربت حیدریه

دومین جلسه کمیته آب بدون درآمد شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی در سال 98 به بررسی وضعیت متغیرهای آب بدون درآمد درشرکت آبفای تبصره دو تربت حیدریه اختصاص یافت.

در این جلسه پس از ارائه گزارشی از مصوبات جلسه قبل شرکت آبفای تربت حیدریه اعلام شد: در حالی که میزان تولید آب در این شرکت نسبت به سال قبل 1.4درصد  و آمار اتفاقات هم 50 درصد کاهش داشته ولی بدلیل کاهش اندازه گیری مصرف میزان آب بدون درآمد 8.9 درصد افزایش یافته است . 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تبصره دو تربت حیدریه هم گفت : این شرکت علاوه بر شهروندان ساکن در تربت حیدریه، تامین آب 32 روستا با 32هزار نفر جمعیت را برعهده دارد. 

صادق یوسفی خاطر نشان کرد: شهرداری تربت حیدریه پس از گذشت دو دهه از تشکیل شرکت های آبفا و واگذاری تاسیسات آبرسانی هنوز خود را متولی آب شهر می داند و اقدام به برداشت آب از شبکه بصورت غیرمجاز و بدون نصب کنتور می کند که با برگزاری چند نشست به آن ها تفهیم شد وظایف آبفا و شهرداری جدای از یکدیگراست و برای استفاده از آب بایستی اقدام به خرید انشعاب کنند.

وی درهمین رابطه از شناسایی 42 انشعاب غیرمجاز با کنتورهای بالای یک اینچ مربوط به شهرداری این شهر خبرداد که ثبت سیستم هم نشده است.

 به گفته وی نحوه محاسبه آب این انشعابات به این شکل است که یک کنتور به منزله کنتورمادر درنظرگرفته شده و مابقی در قالب آب تانکری به آن افزوده می شود.

وی یکی از چالش های مهم آبفای تربت حیدریه را شبکه فرسوده این شهراعلام کرد که طی10 تا15 سال گذشته اقدامی برای اصلاح آن انجام نشده است.

یوسفی خواستار تهیه 42 کیلومتر لوله سه لایه پلی اتیلن برای اصلاح شبکه آب تربت حیدریه شد و افزایش رقم آب بدون درآمد به میزان 5.17 درصد را غیر قابل قبول دانست و اظهار داشت: آبفای تربت حیدریه برنامه هایی برای اصلاح و نشت یابی شبکه در دستور کار دارد .

سپس مدیرعامل آبفای خراسان رضوی با اشاره به اقدامات انجام شده در شرکت تبصره دو تربت حیدریه این پرسش را مطرح کرد که چرا با وجود کاهش 50 درصدی اتفاقات، میزان آب بدون درآمد افزایش داشته است.

سید ابراهیم علوی بر انجام کارکارشناسی دقیق و ارائه تحلیل جامع از وضعیت موجود تاکید کرد و گفت: مشکل آبفای تربت حیدریه بیشتر پرت ظاهری است تا واقعی بنابراین در پی اقدامات موثر باشید چرا که عدد 35درصد آب بدون درآمد اصلا قابل پذیرش نیست و باید تلاش کنید این عدد به 25 تا 26 درصد کاهش یابد.

دسته بندی: آب
کد خبر:  12688
بازدید:  118
نظرات برای دلایل آمار بالای آب بدون درآمد در تربت حیدریه
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی