15میلیاردریال صرف تجهیز آزمایشگاه های کنترل کیفیت آب و فاضلاب در خراسان رضوی شد

پنج شنبه, 15 خرداد 1399
ایمیل   |   چاپ
 15میلیاردریال صرف تجهیز آزمایشگاه های کنترل کیفیت آب و فاضلاب در خراسان رضوی شد

به گفته مدیر دفتر کنترل کیفیت آب و فاضلاب آبفای خراسان رضوی 15میلیارد و 470میلیون ریال صرف تجهیز آزمایشگاهای کنترل کیفیت آب و فاضلاب این شرکت شده است.
محمدجواد ادیبی نیا افزود: از این مبلغ 12میلیارد ریال برای تجهیز آزمایشگاه های میکروبی ، دو میلیاردو 820میلیون ریال برای آزمایشگاه های شیمی  و فاضلاب و 650 میلیون ریال هم  صرف تجهیز آزمایشگاه های بیولوژی شده است.

وی همچنین با بیان اینکه منابع تامین آب شرب در این استان سالانه تحت 121 هزار مورد آزمایش قرار می گیرند، این آزمون ها را شامل آزمایشات باکتریولوژیک  کلرسنجی،فیزیکو شیمیایی، فلزات سنگین  و بیولوژی اعلام کرد.
وی اظهار داشت: 11 آزمایشگاه های باکتریولوژیک در شهرهای  مشهد، قوچان،سبزوار, نیشابور, تربت جام؛ کاشمر, تربت حیدریه- گناباد ؛ کلات سرخس تایباد  در زمینه آزمایشات MPN  و HPCفعالیت دارند.
وی از فعالیت 8 آزمایشگاه شیمیایی  در شهرهای  مشهد، قوچان،سبزوار, نیشابور, تربت جام؛ کاشمر, تربت حیدریه- گناباد خبرداد و افزود: آزمایشگاه های بیولوژی ستاد و قوچان امکان بررسی و شمارش تخم انگل – نماتود – فیتوپلانکتون و زئوپلانکتون را دارند .
وی خاطر نشان کرد: همچنین آزمایشگاه فلزات سنگین و ریز آلایندهای معدنی ستاد قادر به تشخیص بیش از 15 پارامتر فلز سنگین در آب به صورت مکانیزه می باشد.

دسته بندی: آب
کد خبر:  13551
بازدید:  78
نظرات برای 15میلیاردریال صرف تجهیز آزمایشگاه های کنترل کیفیت آب و فاضلاب در خراسان رضوی شد
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی