بهره برداری از 7 پروژه آب و فاضلاب در شهر طرقبه

چهارشنبه, 02 مهر 1399
ایمیل   |   چاپ
بهره برداری از 7 پروژه آب و فاضلاب در شهر طرقبه

همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر هفت پروژه بخش های آب و فاضلاب درشهرطرقبه به بهره برداری رسید.

برای این تعداد پروژه که با حضور معاون بهره بردرای آبفا خراسان رضوی ، امام جمعه و فرماندار و مسئولان محلی شهرستان طرقبه شاندیز مورد بهره برداری قرار گرفت حدود 150میلیارریال اعتبار هزینه شده است.

آزمایشگاه شیمیایی ، باکتریولوژی آب و فاضلاب  ، جایگاه ساخت آب ژاول، کاهش اتفاقات، مهندسی مجدد ایستگاه پمپاژ حسین آباد و ساخت مخزن 2000 ، اجرای خط انتقال و شبکه توزیع آب شرب و ایستگاه پمپاژ ارغوان از جمله این پروژه ها بودند که افتتاح ودر  وارد مدار بهره برداری قرار گرفت. 

مراسم افتتاح همزمان پروژه ها در محل آزمایشگاه شیمیایی ، باکتریولوژی آب و فاضلاب  امور طرقبه شاندیز برگزار شد.

این آزمایشگاه به عنوان بخشی از آزمایشگاه ستاد علاه بر آنالیز فاضلاب طرقبه شاندیز بر کیفیت تصفیه خانه فاضلاب شهرهای تربت حیدریه ، سبزوار، نیشابور و گلبهار نظارت و شهرهای ادارات تابعه مشهد را نیز تحت پوشش دارد.

آزمایشگاه شیمیایی ، باکتریولوژی آب و فاضلاب  امورطرقبه شاندیز با توجه به تجهیزات و نیروی آموزش دیده ظرفیت لازم را در صورت تامین فضای مورد نیاز  برای تبدیل به آزمایشگاه شیمیایی آب و نیز شرایط دریافت گواهینامه تعهد محیط زیست را نیز دارد.

برای خرید وسایل و آماده سازی ساختمان این آزمایشگاه جمعا 20میلیارد ریال هزینه شده است.

نزدیکی به شهرمشهد و آزمایشگاه ستاد ، دارا بودن تصفیه خانه فاضلاب و همچنین نیاز امور به آزمایشگاه کنترل کیفیت آب از دلایل انتخاب امورطرقبه شاندیز برای ایجاد آزمایشگاه شیمیایی ، باکتریولوژی آب و فاضلاب اعلام شده است.  

 

دسته بندی: آب
کد خبر:  14181
بازدید:  49
نظرات برای بهره برداری از 7 پروژه آب و فاضلاب در شهر طرقبه
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی