بکارگیری فناوری نوین گندزدایی آب شرب در آبفا خراسان رضوی

جمعه, 02 آبان 1399
ایمیل   |   چاپ
 بکارگیری فناوری نوین گندزدایی آب شرب در آبفا خراسان رضوی

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفای خراسان رضوی از بکار گیری فناوری نوین گندزدایی آب آشامیدنی در  این شرکت خبرداد.

  جوادادیبی نیا این فناوری را سامانه  جدید الکترولیز نمک طعام به روش تولید محلول مولتی اکسیدان معرفی کرد که ، در46 نقطه از تاسیسات آبرسانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی راه امدازی شده است.

وی با توجه به حساسیت و قیمت این سامانه ، تدوین برنامه منظم و مستمر P.M( اقدامات پیشگیرانه و نگه داری) دارای اهمیت بالایی دانست و اظهار داشت: چهار سامانه دیگرتا پایان آذرماه در دیگر نقط استان نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در روش الکترولیز نمک‌طعام از مواد شیمیایی مضر استفاده نمی‌شود خاطر نشان کرد: در این روش بدون مصرف مواد شیمیایی مضر و تولید پساب، ابتدا محلول اشباع آب نمک با درجه خلوص بالای ۹۹.۵ درصد از الکترودها (کاتد و آند) عبور داده می کند و با اعمال جریان الکتریسیته محلول گندزدا "هیپوکلریت سدیم" با قدرت اثرگذاری بالا تولید می‌شود.

ادیبی نیا همچنین تأمین آب سالم و پایداری کلر آزاد باقیمانده تا انتهای شبکه ، کاهش کلر از ابتدا تا انتهای شبکه، سرعت بالای گندزدایی و کاهش بیوفیلم ، طعم و بوی نامطبوع آب را از مزایای روش الکترولیز نمک طعام برشمرد.

 

دسته بندی: آب
کد خبر:  15564
بازدید:  49
نظرات برای بکارگیری فناوری نوین گندزدایی آب شرب در آبفا خراسان رضوی
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی