مدیرعامل آبفا خراسان رضوی در جلسه شورای اداری فیورزه اعلام کرد:

بهبود وضعیت آب شرب ۴۷ روستا در شهرستان فیروزه با مهندسی مجدد

یکشنبه, 05 بهمن 1399
ایمیل   |   چاپ
بهبود وضعیت آب شرب ۴۷ روستا در شهرستان فیروزه با مهندسی مجدد

به گفته مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی  با استفاده از توانمندی‌های داخلی از ۸۰ روستای فیروزه وضعیت آب شرب ۴۷ روستا با مهندسی مجدد بهبود یافت.

 سید ابراهیم علوی در جلسه شورای اداری شهرستان فیروزه افزود: تلاش بر این است تا پیش از تابستان آینده  پروژه های تامین روستاهای استان اجرایی شود و بدین منظور از محل ماده ۵۶ حدود سه هزارمیلیارد ریال اختصاص می‌یابد.
وی همچنین با اشاره به نقش آب برای مقابله با کرونا ویروس خاطر نشان کرد:انتهای پارسال پس از شیوع کرونا با افزایش مصرف آب مواجه شدیم که در برخی شهرستان‌ها به حدود ۴۰ درصد رسید و منابع آب به شدت تحت تاثیر قرار گرفت.
وی ادامه داد: با توجه به تعطیلی مراکز تجاری و مدارس و دانشگاه‌ها بخش عمده درآمدهای خارج از بخش خانگی و منابع داخلی محقق نشد به طوری که در فرودین امسال با حدود ۳۰ میلیارد ریال شرکت را مدیریت کردیم در صورتی که حداقل اعتبار لازم برای پرداخت حقوق و دستمزد و خرید تجهیزات و مواد مورد نیاز در ماه ۳۰۰ میلیارد ریال است.
خیران استان ۱۵۰ میلیارد ریال برای آب‌رسانی کمک کردند
علوی ادامه داد: امسال خیران ۱۵۰ میلیارد ریال به طرح‌های آب‌رسانی استان کمک کرده‌اند و در شش شهرستان استان مانند خواف، تربت‌جام، صالح آباد، درگز و قوچان طرح‌های آبرسانی با کمک خیران در حال اجراست و در سایر شهرها باید این ظرفیت فعال شود.
وی گفت: امسال در شهرستان خوشاب طی تفاهم‌نامه‌ای با امام‌ جمعه این شهرستان از محل وجوهات شرعی ۱۰ میلیارد ریال و به همین میزان هم از محل منابع دولتی برای اجرای طرح‌های آب‌رسانی در نظر گرفته شد.
علوی گفت: بیش از ۵۰ درصد از ۳۰ هزار کیلومتر شبکه آب استان بیش از ۲۰ سال قدمت دارد و برای هر کیلومتر اصلاح شبکه ۱۰ میلیارد ریال مورد نیاز است.
فرماندار فیروزه هم گفت: طی یک سال گذشته در حوزه آب‌ و فاضلاب فیروزه اقدامات ارزشمندی انجام شده و مشکل تامین آب محور جنوبی فیروزه حل شد و باید با برنامه‌ریزی از طولانی شدن طرح آبرسانی از سد بار به فیروزه جلوگیری شود.
ابوالفضل حکیم‌پور افزود: ۶۶ روستا بالای ۲۰ خانوار در این شهرستان وجود دارد که با آبرسانی به روستای کلاته زینل شاخص برخورداری این روستاها از آب شُرب به ۱۰۰ درصد رسید .
مرکز شهرستان ۴۲ هزار نفری فیروزه در ۱۶۲ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

بهبود وضعیت آب شرب ۴۷ روستا در شهرستان فیروزه با مهندسی مجدد بهبود وضعیت آب شرب ۴۷ روستا در شهرستان فیروزه با مهندسی مجدد
دسته بندی: آب
مکان: فیروزه
کد خبر:  16044
بازدید:  24
نظرات برای بهبود وضعیت آب شرب ۴۷ روستا در شهرستان فیروزه با مهندسی مجدد
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی