سبزوار ، پیشتاز در اجرای شبکه فاضلاب در خراسان رضوی

یکشنبه, 05 بهمن 1399
ایمیل   |   چاپ
سبزوار ، پیشتاز در اجرای شبکه فاضلاب در خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از سبزوار به عنوان شهر پیشتاز در اجرای شبکه فاضلاب دراین استان نام برد.

سید ابراهیم علوی با بیان اینکه 90درصد شبکه فاضلاب شهر سبزوار اجرا شده است ، پیش بینی کرد این پروژه در سال 1400 تکمیل شود.

وی همچنین با اشاره به شبکه در دست اجرای فاضلاب درهفت شهر نیشابور، تربت حیدریه، خواف، طرقبه، شاندیز، تایباد  و بخشی از شهر گناباد اظهار داشت:30درصد جمعیت تحت پوشش آبفا در خراسان رضوی از خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب برخوردارند. 

وی از چهار تصفیه خانه فاضلاب بزرگ درحال بهره برداری در شهرهای نبشابور ، سبزوار ، تربت حیدریه و گلبهار خبرداد و افزود: در طرقبه ، شاندیز وگناباد اقدام به راه اندازی تصفیه خانه های کوچک شده است ودر حال حاضر پیگیر جذب سرمایه گذار برای احداث تصفیه خانه فاضلاب در قوچان، خواف، تایباد و تربت جام هستیم.

وی مصرف پساب تصفیه خانه های فاضلاب را در موارد کشاورزی مجاز و صنعت اعلام کرد و خاطر نشان ساخت: کمبود منابع مالی در بخش فاضلاب باعث توقف فعالیت ها در این حوزه نشده و آبفا خراسان رضوی برای فائق آمدن بر این چالش ، استفاده از روش های نوین تاسیسات فاضلاب را ازجمله مدل های مالی BOT و بیع متقابل  را برای جذب سرمایه بخش غیر دولتی در دستور کار قرار داده است.

علوی یاد آورشد: تصفیه خانه مدرن فاضلاب گلبهار با روش (BOT) احداث و در حال بهره برداری است و در شهرهای نیشابور ، سبزوار ، خواف ، تایباد ، قوچان و تربت جام هم قرار دادها در حال عقد است .  

وی شرایط اتصال شبکه فاضلاب مراکز درمانی و بیمارستان ها را مورد اشاره قرار داد و افزود: این مراکز مکلف به پیش تصفیه فاضلاب خود شده اند  و سپس آبفا پساب را تحویل و به تصفیه خانه فاضلاب منتقل می کند.

وی همچنین اعلام کرد: شبکه فاضلاب در پنج روستا نیزایجاد شده و در دو روستا در دست اجراست.

 

دسته بندی: فاضلاب
کد خبر:  16096
بازدید:  28
نظرات برای سبزوار ، پیشتاز در اجرای شبکه فاضلاب در خراسان رضوی
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی