امکان آزمون تعیین درجه خلوص آب ژاول در آزمایشگاه های کنترل کیفیت آبفا خراسان رضوی فراهم شد

سه شنبه, 19 اسفند 1399
ایمیل   |   چاپ
 امکان آزمون تعیین درجه خلوص آب ژاول  در آزمایشگاه های کنترل کیفیت آبفا خراسان رضوی فراهم شد

با تجهیز واحدهای آزمایشگاهی شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی به وسایل و امکانات مورد نیاز،  امکان تعیین خلوص آب ژاول در شهرستان های این استان بر اساس دستورالمعل های ابلاغی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور فراهم شد.

این مطلب را رئیس آزمایشگاه های آبفا خراسان رضوی اعلام کرد و گفت:آب ژاول پس از تحویل به امورها بایستی در فواصل زمانی معین مورد اندازه گیری درصد خلوص قرار بگیرد.

هوشیار اکبری افزود:درصد خلوص آب ژاول برحسب مصرف در در منطقه با تواتر مبتنی بر حجم موجود ؛ در زمان تحویل گیری ؛ بعد از مصرف نصف حجم تحویل گرفته شده و در نهایت در یک سوم حجم باقیمانده ؛ اندازه گیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه درجه و میزان خلوص آب ژاول بسته به شرایط محیطی تغییر می کند ، بر ضرورت کنترل کیفیت این ماده تاکید کرد و اظهار داشت: پیش از این امکان تعیین خلوص آب ژاول صرفا در آزمایشگاه ستاد مهیا بود که با تهیه لوازم برای 14 آزمایشگاه میکروبی در سطح استان ، زمینه پایش کیفیت این ماده در شهرستان های استان هم فراهم شد. 

وی همچنین گفت: به منظور آشنایی همکاران آزمایشگاه های میکروبی آبفا در شهرستان ها ، اقدام به برگزاری دوره یک روزه آموزش نحوه تعیین خلوص آب ژاول در آزمایشگاه ستاد شد که طی آن   تعداد 20 نفر از کارشناسان شاغل در آزمایشگاه های میکروبی با فرآیند آزمون های مرتبط با کنترل کیفیت آب ژاول آشنا شدند.

 

  

  

 امکان آزمون تعیین درجه خلوص آب ژاول  در آزمایشگاه های کنترل کیفیت آبفا خراسان رضوی فراهم شد
دسته بندی: آب
کد خبر:  16409
بازدید:  35
نظرات برای امکان آزمون تعیین درجه خلوص آب ژاول در آزمایشگاه های کنترل کیفیت آبفا خراسان رضوی فراهم شد
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی