بازديد معاون بهره برداري آبفاي خراسان رضوي از خط انتقال آسیب دیده از سيلاب درفيض آباد
دوشنبه, 26 فروردين 1398

معاون بهره برداري شركت آبفاي خراسان رضوي  از خط انتقال مخزن شهر فيض آباد   كه در اثر سيلاب خسارت  وارد شده بود بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي امور آبفاي فيض آباد این خط 500 در پی ورود سامانه بارشي وبروز سيلاب در منطقه مه ولات در ايام نوروز، دچار آسیب شده بود که با جایگزینی خط 400 از قطع آب جلوگیری بعمل آمد. مهدي جهان طلب معاون بهره برداری آبفای استانهم  ضمن تقدير از مدیر وكاركنان بهره برداري امور اظهار امیدواری کرد: این خط قبل از پیک مصرف وارد مدار بهره برداری شود.

  

دسته بندی: عمومی
مکان: فيض‌آباد
منبع: امورآبفاي فيض آباد
برگزاری نخستین انتخابات کارگران امور جغتای
شنبه, 26 مهر 1399

نخستین انتخابات کارگران امور شهرستان جغتای با حضورهادی جنیدی رئیس اداره کارکنان و علی جوانشیر از امور بازنشستگی و محمدآبادی رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی شهزستان در محل امور جغتای برگزار شد. در این انتخابات اعضاء هیئت رئیسه و هیئت مؤسس  مشخص و توحیدی و کیوانلو به عنوان نماینده انتخاب شدند.

دسته بندی: عمومی
مکان: جغتاي
منبع: روابط عمومی امور جغتای
اخذگواهینامه ایمنی آب برای روستای گراخک طرقیه
دوشنبه, 21 مهر 1399

امورآب وفاضلاب طرقبه شاندیزموفق به اخذگواهینامه برنامه ایمنی آب مجتمع آبرسانی روستایی گراخک ابرده شد.

مدیرامورآبفاطرقبه شاندیز اظهارداشت: آبفا طرقبه شاندیز باتلاش کارشناسان آزمایشگاه کنترل کیفی وبهداشت امورومدیران ستادی موفق شد برای اولین باردرخراسان رضوی وبه عنوان تنها امور گواهینامه "ایمنی آب مجتمع آبرسانی روستای "گراخک"ا را دریافت کند.

علی اصغر پاکروان بااشاره به اینکه این گواهینامه توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهدصادرشده افزود: برنامه ایمنی آب مستمربوده و انتظارمی رود دردوره دوم چرخه برنامه ایمنی آب نسبت به بازبینی دوره ای وکاهش مخاطرات احتمالی وبهبودهرچه بیشتر اجزاء سامانه آبرسانی اهتمام واقدام موثری بعمل آید.

محمودزاده-کارشناس کنترل کیفی وبهداشت آزمایشگاه امورنیزضمن تشکرازمساعدت های همکاران ومدیران ستادی براجرای ایمنی آب دردیگرمجتمع های آبرسانی شهرستان تاکیدکردوازاخذ گواهینامه برنامه ایمنی آب شهرطرقبه درآینده نزدیک خبردادکه جهت صدورگواهینامه به کمیته کشوری ارسال شده است. 

دسته بندی: عمومی
نشست مدیر عامل آبفا تربت حیدریه با خبرنگاران: بهره برداری از طرح فاضلاب در تربت حیدریه به 52 درصد رسید
چهارشنبه, 04 تیر 1399

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت‌حیدریه در نشست با خبرنگاران  گفت: بهره برداری از طرح فاضلاب در این شهر به 52 درصد رسید.

صادق یوسفی در همین رابطه  از واگذاری 29هزار انشعاب فاضلاب در تربت حیدریه خبرداد و طول خطوط جمع‌آوری را ۲۳۰ کیلومتر و خط انتقال تا تصفیه‌خانه فاضلاب را ۱۰ کیلومتر اعلام کرد.

به گفته وی پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب که تلاش و هزینه فراوانی برای رفع بو از این واحد بعمل آمد توسط آزمایشگاهی مجهز به طور دائم کنترل می شود.

وی با اشاره به ادغام شرکت های آبفای شهری و روستایی خاطر نشان کرد: آبفای تربت حیدریه به ۶۲ هزار مشترک شهری و ۲۹ هزار و ۱۰۰ مشترک روستایی در سطح شهرستان خدمات ارایه می‌دهد .

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از روستاهای تربت‌حیدریه به صورت مجتمع آبرسانی می شوند افزود: ۱۸ مجتمع آبرسانی در نقاط روستایی شهرستان آب مورد نیاز روستائیان را تامین می‌کند.

یوسفی منابع  تامین آب در شهرتربت حیدریه را ۳۶ حلقه چاه و ۲ چشمه و در روستاها ۵۴ حلقه چاه و ۱۰ چشمه با مجموع توان تولید 910لیتر برثانیه  ذکر کرد و گفت: نیاز آبی شهرستان در پیک مصرف 115لیتر برثانیه است که برای رفع کسری اقدام به خرید آب می شود.

وی خاطر نشان کرد : از ۱۱ حلقه چاه موجود در دشت آبرود هفت حلقه چاه به دلیل خشکسالی های پی در پی از مدار خارج شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت‌حیدریه با بیان اینکه تاکنون بی‌آبی در هیچ روستای شهرستان گزارش نشده است، افزود: با این حال کمبود آب در ساعاتی از شبانه‌روز در ۳۵ روستا قابل مشاهده است.

وی مطالبات شرکت آبفا از مردم و دستگاه های دولتی را 45 میلیارد ریال عنوان کرد و از مشترکان خواست برای جلوگیری از اخلال در روند خدمت رسانی ، نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام کنند.

 

دسته بندی: عمومی
منبع: شرکت ابفای تربت حیدریه
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی تشریح کرد: روش های تامین اعتباراجرای پروژه های آب و فاضلاب
دوشنبه, 26 خرداد 1399

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با اشاره به مشکلات مالی در بخش های عمرانی و جاری ، روش های تامین اعتبار اجرای پروژه های آب و فاضلاب را تشریح کرد.

سید ابراهیم علوی در جلسه هم اندیشی تامین کنندگان ، مشاوران و پیمانکاران آبفای استان پس اظهارات تعدادی از شرکت کنندگان شرایط سخت مالی ایجاد شده را ناشی از تحریم های ظالمانه علی کشور ارزیابی کرد.

وی با بیان وضعیت تخصیص اعتبارات آبفا استان در سال گذشته تامین کنندگان ، مشاوران و پیمانکاران تاکید کرد: نگران مطالبات خود نباشید.

وی با بیان اینکه پروژه های آب در مقایسه با فاضلاب در اولویت قراردارند خاطر نشان کرد : این بدان معنی نیست  که پیمانکاران این بخش فراموش شده اند.

وی همچنین کار سقایی را ارزشمند و مقدس دانست و توجه به  توصیه های حفاظتی و ایمنی در حین کاررا ضروری خواند .

سعید روزی مدیردفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت هم از پیمانکاران خواست در اجرای پروژه ها مستند سازی اقدامات را دردستور کار خود قرار دهند .        

 

دسته بندی: عمومی
برگزاری کمیته بحران در شرکت آبفا سبزوار
چهارشنبه, 27 فروردين 1399

با توجه به بارندگی های اخیر و جاری شدن سیل در برخی مناطق، اعضای کمیته بحران  شرکت آب و فاضلاب سبزوارراه های امدادی رسانی سریع به مناطق آسیب دیده احتمالی را بررسی کردند.به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب سبزوار ،  تشکیل تیم های واکنش سریع  به منظور آمادگی هر چه بیشتر برای مقابله با بلایای طبیعی ، بازدید از مسیرهای خطوط شبکه  و انتقال آب و فاضلاب  ، کنترل مستمر کیفیت آب و  پیش بینی برنامه های مقابله با هر گونه بحران ،  اعزام اکیپ مجهز  و اعزام دو دستگاه تانکر 18 هزار لیتر به روستای سیل زده مهر و برآورد خسارت سیل از مصوبات این جلسه بود.

دسته بندی: عمومی
مکان: سبزوار
منبع: شرکت آب و فاضلاب سبزوار