در گفتگو با نشریه محلی خیام نامه عنوان شد:

شرایط آبی نیشابور از نقطه سربه سر به مرحله بحرانی رسیده است

یکشنبه, 09 آذر 1399
ایمیل   |   چاپ
شرایط آبی نیشابور از نقطه سربه سر به مرحله بحرانی رسیده است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تبصره دو نیشابور در نشست با خبرنگار نشریه خیام نامه  وضعیت منابع تامین آب را تشریح کرد و گفت: شرایط آبی شهرستان از نقطه سربه سر به مرحله بحرانی و همچنین کم فشاری و احتمال قطعی آب در تابستان رسیده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب تبصره دو نیشابور محمد سلطانی افزود: بحران آب عبارتی آشناست که در سال های اخیر بسیار شنیده شده  و با  گرم شدن هوا و روشن شدن کولرها و وسایل خنک کننده ها ، زنگ هشدار کمبود آب بیش از پیش به صدا در می آید.
وی افزود : افزایش عمق چاه ها و فرسودگی بی امان شبکه آب ،  کسری 200 لیتر بر ثانیه ، کاهش نزولات آسمانی و سایر موارد ، نیشابور را در شرایط بحران آب شرب قرار داده است.
وی ادامه داد :  مدیریت منابع و تامین آب مشترکان با  جابجائی چاه ها و تلاش  شبانه روزی همکاران صورت می گیرد.
 سلطانی در خصوص ارزان بودن آب افزود: هزینه آب به دلیل ارزانی در سبد خانوار مردم جایگاهی ندارد و همشهریان باید فرهنگ درست مصرف کردن را سرلوحه کار خود قرار دهند،.
وی شستن ماشین و حیاط را اشتباه دانست و با طرح این پرسش که آیا کسی حاضر است با یک بطری آب معدنی که برای خرید آن هزارو 200 می پردازد  جلوی  مغازه خود یا ماشین شخصی خود را بشوید ؟ پاسخ داد :  در مقابل شهروندان بابت مصرف یک متر مکعب آب ( معادل 1000 بطری)  تنها 400 تومان پرداخت می کنند ، لذا  به فکر صرفه جویی نیستند .
بهگفته وی واحدهای کارواش برای شستشوی هر خوردو 30 لیتر آب مصرف می کنند  در حالی که برای شستن ماشین در حیاط با شلنگ 150 تا 200 لیتر آب مصرف می شود.
وی در خصوص فرسودگی شبکه آب افزود :  250 تا 300 کیلومتر از شبکه  توزیع آب شهر نیشابورعمر بالای 50 سال دارد که اصلاح هر کیلومتر 150 تا 200 میلیون تومان هزینه دارد .
وی فرسودگی شبکه را باعث هدر رفت سالانه آب به میزان 32 درصد دانست و اضافه کرد : اقدامات خوبی در راستای فرهنگ سازی صرفه جویی در مصرف آب در مدارس ، مهد کودک ها ، مساجد  و از طریق  ائمه جمعه و جماعات ،بازدید دانشجویان و دانش آموزان از مخازن و تاسیسات در  قالب گردش علمی و اردویی بعمل می آید.

دسته بندی: مصاحبه
مکان: نیشابور
منبع: شرکت آب و فاضلاب نیشابور
کد خبر:  11200
بازدید:  176
نظرات برای شرایط آبی نیشابور از نقطه سربه سر به مرحله بحرانی رسیده است
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان