در گفتگو با خبرنگاران اعلام شد:

اجرای 75 کیلومتر شبکه فاضلاب با استفاده از طرح های فاینانس و شبه فاینانس در شهر نیشابور

یکشنبه, 09 آذر 1399
ایمیل   |   چاپ
اجرای 75 کیلومتر شبکه فاضلاب با استفاده از طرح های فاینانس و شبه فاینانس در شهر نیشابور

به گفته مدیر عامل شرکت تبصره دو آب و فاضلاب نیشابور با استفاده ازطرح های فاینانس و شبه فاینانس 75 کیلومتر شبکه فاضلاب دراین شهر اجرا شد.
محمد سلطانی در گفتگو با خبرنگاران افزود: از این میزان 47 کیلومتر در سال های 94 و95   و 28 کیلومتر هم  درسال قبل اجرا شده است.
وی همچنین در گزارشی کسری مخزن ذخیره آب شهرستان را 250 لیتر بر ثانیه در پیک مصرف اعلم کرد و افزود : از 750 کیلومتر طول شبکه آبرسانی این شهر 30 درصد نیاز به مرمت و بازسازی دارد چرا که باعث هدر رفت 32 درصد آب شرب می شود.
وی اصلاح و مرمت شبکه های فرسود و نوسازی شبکه های فرسوده را نیازمند اعتباری بالغ بر 700 میلیارد ریال دانست و  یکی دیگر از راه های کاهش هدر رفت آب را منطقه بندی یا زون بندی شبکه آبرسانی شهر نیشابور عنوان کرد که با اجرای کامل این طرح ضمن کاهش هدر رفت و مصرف ، فشار آب در مناطق مختلف نیز یکسان سازی خواهد شد.
وی از تقسم شهر به پنج منطقه خبرداد که از این تعداد دومنطقه تا پایان سال عملیاتی و اجرا می شود.
محمد سلطانی در پاسخ به سئوال دیگری در رابطه با اینکه شهرداری برای فضای سبز خود از آب شرب استفاده می کند و آیا راهکاری برای جلوگیری از این موضوع وجود دارد افزود: فضای سبز شهری بیشترین میزان مصرف آب شرب  نیشابور را به خود اختصاص داده و برای کنترل و  کاهش مصرف آب شرب در این بخش ، تفاهم نامه ای  برای ایجاد تصفیه خانه محلی با شهرداری امضا شده ولی تاکنون اقدامی از طرف عوامل فضای سبز شهری بعمل نیامده است.
مدیرعامل شرکت آبفای نیشابور در خصوص مطالبات شرکت هم افزود: این شرکت 45 میلیارد ریال مطالبات مردمی دارد که شهرداری نیشابور با25 میلیارد ریال  بزرگترین بدهکار به این شرکت در پایان سال قبل بوده است.
 سلطانی همچنین با بیان اینکه هر ماه 700 فقره اتفاق آب در سطح شهر رفع می شود خاطر نشان کرد: در سال گذشته یک هزارو300 فقره و از ابتدای سال جاری تا کنون نیز 40 فقره انشعاب غیر مجاز در شهر نیشابور کشف  و حدود 400 فقره انشعاب هم به دلیل بدهی قطع شده است.
وی در پایان با اشاره به فعالیت های موثر کارکنان این شرکت گفت : طی 4 سال گذشته شرکت آب و فاضلاب تبصره دو نیشابور در بین شرکت ها و امورهای تابعه شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی به صورت پیاپی رتبه برتر ارزیابی عملکرد و 2 دوره در جشنواره نظام پیشنهادها در استان  رتبه اول را بخود اختصاص داده است.


اجرای 75 کیلومتر شبکه فاضلاب با استفاده از طرح های فاینانس و شبه فاینانس در شهر نیشابور
دسته بندی: مصاحبه
مکان: نیشابور
منبع: شرکت آب و فاضلاب تبصره دو نیشابور
کد خبر:  11682
بازدید:  275
نظرات برای اجرای 75 کیلومتر شبکه فاضلاب با استفاده از طرح های فاینانس و شبه فاینانس در شهر نیشابور
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان