دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در بخش های آب و فاضلاب امورگناباد

یکشنبه, 09 آذر 1399
ایمیل   |   چاپ
دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در بخش های آب و فاضلاب امورگناباد

مدیر آبفای گناباد از آغاز عملیات اجرایی پروژه جداسازی شبکه آب شرب از بهداشت درشهرهای تابعه امور (گناباد ، کاخک و بیدخت)خبرداد.
 هادی حیدری نیا که دستاوردهای این امور درعمرچهل سال جمهوری اسلامی را تشریح می کرد با تاکید بر تامین آب باکیفیت شرب شهروندان ، اظهار امیدواری کرد: بابهره برداری ازاین جایگاه ها مشترکان ازآب باکیفیت بهره مند شوند.
وی با بيان اينکه درحال حاضر چهار جايگاه برداشت آب در شهر گناباد ایجاد و پنج کیلومتر شبکه هم اجرا شده است  اظهار داشت: در اجرای اين پروژه ها 27 جايگاه برداشت آب احداث خواهد شد.
وی سپس با اشاره به تاریخچه آبرسانی به شهر گناباد اعلام کرد: تامین آب این شهر درسال 45 با حفر سه حلقه چاه درمحدوده شهرآغازشد که علاوه بر کیفیت پائین ، از لحاظ کمی نیز کفاف مصرف شهروندان را نمی داد.
 وی افزود: پس ازپیروزی انقلاب باحفر چاه درمنطقه سید آباد وشمس آباد کمیت آب تامین شد ولی کیفیت همچنان بامشکل مواجه بود تا این که در سال 80 با بهره برداری ازچاه های منطقه چاه گچی ، آب باکیفیت دراختیارمردم گناباد قرارگرفت به گونه ای که ظرفیت تامین آب امور از 55لیتر برثانیه با هفت حلقه چاه به 387لیتربرثانیه با 22حلقه چاه افزایش یافت و مخازن ذخیره هم از هزارو200مترمکعب به 18هزار و 500متر مکعب ، تعداد انشعابات از چهارهزارو930فقره به  24هزار و770فقره و طول خطوط شبکه توزیع و خطوط انتقال آب هم از 91کیلومتر به471کیلومتر با هفت ایستگاه پمپاژرسید.
حیدری نیا همچنین با اشاره به آغاز اجرای  پروژه شبکه  جمع آوری وخط انتقال فاضلاب گناباد، بیدخت در سال 89 پیشرفت فیزیکی این پروژه را حدود 12درصد اعلام کرد و افزود:  با هدف حل مشکلات زیست محیطی شهرک امام رضا(ع) گناباد پکیج تصفیه فاضلاب محلی دراین شهرک احداث ومورد بهره برداری قرارگرفته و 450 انشعاب فاضلاب نیز واگذار شده است.
دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در بخش های آب و فاضلاب امورگناباد
دسته بندی: مصاحبه
کد خبر:  11917
بازدید:  194
نظرات برای دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در بخش های آب و فاضلاب امورگناباد
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان