اصلاح بیش از دو هزار متر شبکه توزیع آب آغاز شد

یکشنبه, 09 آذر 1399
ایمیل   |   چاپ
اصلاح بیش از دو هزار متر شبکه توزیع آب آغاز شد

مدیر امور آبفای شهری کاشمر  بیش از دو هزار و 200 متر شبکه توزیع آب در این شهراصلاح می شود .

علیرضا عباسی گفت: امور آبفای شهری کاشمراین عملیات را به منظور اصلاح شبکه توزیع و تکمیل زون  شبکه وبا اعتبار 12 میلیارد ریال آغاز شد.

وی در ادامه به ایرادات مدیریت سنتی توزیع آب اشاره و ابراز کرد: در مدیریت سنتی  توزیع آب که عموماً متکی بر تجربه  افراد و یافتن راه حل بر اساس سعی و خطا در سیستم توزیع است، سعی می شود با استفاده از تجهیزات مرسوم مانند شیرهای قطع و وصل، شیرهای فشارشکن، ایستگاه های پمپاژ و سایر تجهیزات موجود در شبکه توزیع، آب مورد نیاز مشترکین تأمین شود که با توجه به گسترش شبکه های توزیع و عدم امکان راهبری سنتی، حل چالش ها و معضلات در این مدل به صورت موردی و مقطعی و با صرف هزینه زیاد انجام و بعد ازعبور از این مقطع ، هزینه های انجام شده بدون استفاده رها می شود.

وی افزود: از انجا که این موضوع باعث ایجاد هزینه های بالای بهره برداری به واسطه تولید بیش از نیاز واقعی، بالارفتن حوادث و اتفاقات، افزایش نشتی های نامرئی، صرف هزینه بالا برای تأمین انرژی و از دست رفتن منابع آب موجود می شود لذا تصمیماتی برای هوشمندسازی شبکه های توزیع گرفته شد.

به گفته وی با اجرایی شدن طرح هوشمندسازی شبکه توزیع آب شرب به اهداف متعالی دست می یابیم .

مدیر امور آبفای شهری کاشمر ابراز کرد: در حوزه هوشمندسازی شبکه توزیع آب شرب اقدامات بسیاری از جمله تکمیل نقشه های شبکه توزیع جهت راه اندازی سیستم جی آی اس و تکمیل سامانه های تله متری جهت مدیریت منابع تولید انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: کاشمر با اجرای طرح هدفمندسازی شبکه توزیع آب شرب، جزء معدود شهرهایی در سطح کشور است که کلیه منابع تولید خود را در ساعات پیک مصرف برق خاموش می کند.

عباسی افزود: تعویض شیرفلکه های خراب شبکه توزیع، اصلاح و توسعه شبکه مورد نیاز متقاضیان، ساخت بزرگترین آزمایشگاه استاندارد در سطح استان در شهر کاشمر از جمله اقدامات انجام شده در حوزه هوشمندسازی شبکه توزیع آب شرب است.

 

اصلاح بیش از دو هزار متر شبکه توزیع آب آغاز شد
دسته بندی: مصاحبه
مکان: کاشمر
کد خبر:  12714
بازدید:  192
نظرات برای اصلاح بیش از دو هزار متر شبکه توزیع آب آغاز شد
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان