مدیریت انرژی در آبفا کاشمر نتیجه داد:

18 حلقه چاه آب شهر کاشمر در اوج مصرف برق از مدار خارج می شود

یکشنبه, 09 آذر 1399
ایمیل   |   چاپ
18 حلقه چاه آب شهر کاشمر در اوج مصرف برق از مدار خارج می شود

آب و فاضلاب کاشمر تنها امور بزرگ کشور محسوب می شود  که در ساعات اوج مصرف برق ۱۸ حلقه چاه شهر را خاموش و ازمدار خارج می کند.

مدیر امور آب و فاضلاب کاشمر با اعلام این مطلب افزود: این طرح با مدیریت صحیح تامین و توزیع آب در شهر کاشمر اجرایی شده است. 

علی رضا عباسی در گفتگو با خبرنگاران ظرفیت مخازن ذخیره آب شرب شهرستان را ۳۸ هزار مترمکعب اعلام کرد و افزود: مصرف سرانه  آب مشترکین در کاشمر حدود ۱۸ مترمکعب در ماه  است و ۹۳ درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه کاشمر جزو شهرهای بزرگ استان است و تأمین آب این شهرها حساسیت‌های خاص خود را دارد خاطر نشان کرد:  آبفای شهرستان بالغ‌بر ۷۳ هزار مشترک را زیرپوشش دارد  که ۴۲ هزار مشترک  در شهر کاشمر خدمت دریافت می کنند.

و ی با اشاره به اجرای فاز اول ارزیابی برنامه ایمنی آب با یک میلیارد ریال اعتبار یاد آور شد: این طرح برای بسیاری از برنامه‌های اقتصادی شهرستان می‌تواند خط‌ مشی و مسیر تعیین کند.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کاشمر همچنین از هوشمند سازی شبکه توزیع آب این شهرخبر داد و گفت: سال قبل پروژه اصلاح توسعه شبکه توزیع آب و فاضلاب شهر کاشمر برای هوشمند سازی اجرا  و کلر زن‌های آنلاین راه‌اندازی شد و برای امسال هم نصب کدورت سنج، کلر سنج و فشارسنج آنلاین و نصب شیرهای فشارشکن در دستور کار قرار دارد.

عباسی درباره وضعیت آب شرب روستاهای بخش مرکزی کاشمر گفت: از ۵۸ روستای این بخش ۵۲ روستا زیرپوشش آبفای شهرستان هستند.

وی با اینکه سه روستای خرو، کلاته تیمور و تنورچه از آب شرب برخوردارند اما غیر پوشش هستند افزود:  سه روستای گندم بر، محمدآباد و کلاته نای لوله‌کشی آب شرب ندارند.

به گفته مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کاشمر هم اکنون آب شرب این سه روستا به صورت روزانه با تانکر تامین می‌شود و با وجود بارش‌های خوب در سال آبی جاری ،  هنوز از بحران آب گذر نکرده‌ایم و مشکلات برطرف نشده است.

در پایان این نشست خبرنگاران از تاسیسات آب کاشمر بازدید کردند.

 

18 حلقه چاه آب شهر کاشمر در اوج مصرف برق از مدار خارج می شود 18 حلقه چاه آب شهر کاشمر در اوج مصرف برق از مدار خارج می شود
دسته بندی: مصاحبه
مکان: کاشمر
کد خبر:  14916
بازدید:  108
نظرات برای 18 حلقه چاه آب شهر کاشمر در اوج مصرف برق از مدار خارج می شود
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان