مدیرعامل آبفا تربت حیدریه:

شهرها و روستاهای تحت پوشش آبفای تربت حیدریه مشکل قطعی و بی آبی ندارند

چهارشنبه, 07 آبان 1399
ایمیل   |   چاپ
شهرها و روستاهای تحت پوشش آبفای تربت حیدریه مشکل قطعی و بی آبی ندارند

 مدیرعامل آب و فاضلاب تربت حیدریه با اشاره به افزایش توان تولید آب در روستاها به میزان 52لیتر برثانیه پس از ادغام شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی تاکید کرد: درهیچ یک از روستاهای شهرستان مشکل قطعی و بی آبی وجود ندارد.

صادق یوسفی با بیان اینکه 94درصد جمعیت روستایی شهرستان در قالب 29هزارو 500مشترک تحت پوشش در 71روستا آبفا قرار دارند ، کمبود احتمالی  فشار آب در برخی نقاط روستایی را ناشی از نامناسب بودن اقطار شبکه های انتقال و توزیع آب و همچنین مصرف بالای آب دانست.

وی تاسیسات تأمین و توزیع آب روستاها را شامل 18 مجتمع آبرسانی و 38 تک روستا معرفی کرد و اظهار داشت: برای تأمین آب روستا  64 منبع آبی با دبی 245 لیتربر ثانیه ، 33 ایستگاه پمپاژ ، 278 کیلومتر خط انتقال ، 594 کیلومتر شبکه توزیع و104 باب مخزن ذخیره به ظرفیت 105 هزار  متر مکعب اعلام کرد و از تعویض 5 دستگاه الکتروپمپ ایستگاه پمپاژ ، اصلاح خطوط انتقال  ، تجهیز 3 حلقه چاه جدید  و 2 فقره چشمه ، تعویض 9 دستگاه الکتروپمپ چاه ، اصلاح 3 کیلومتر خطوط و شبکه توزیع ، جداسازی تعدادی از روستاها از مجتمع ها و خرید آب خام تاکنون برای گذر از پیک مصرف تابستان خبر داد .

به گفته یوسفی در روستای احمدآباد خزایی که بیش از 10 سال مشکل کمبود آب داشت باتجهیز یک حلقه چاه و نصب دیزل ژنراتور مشکل آب شرب 330 خانوار ساکن روستا  مرتفع و اهالی  روستای سربالا و مجتمع آبرسانی نوری هم با تجهیز دوحلقه چاه از آب کیفی برخوردار شدند.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه میزان اعتبار صرف شده دراجرای این پروژه ها را 25 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: بمنظور مدیریت مصرف و کاهش مصرف مشترکین اکیپ های قطع انشعابات پرمصرف و غیرمجاز آب روستاها راه اندازی شده است که تاکنون 27 فقره انشعاب غیرمجاز شناسایی ، تعدادی قطع و تعدادی هم به مجاز تبدیل شده است .

صادق یوسفی تعرفه های ناچیز  آب بهاء و آمار بالای دام سبک و سنگین که از آب شرب استفاده می کنند را عامل افزایش سرانه مصرف آب خانگی در روستاها دانست که باید برای آن چاره انیشی شود.

وی خاطر نشان کرد: فرسودگی بیشتر شبکه های آبرسانی و استفاده از لوله های غیراستاندارد باعث افزایش آمار اتفاقات ودر نتیجه هدررفت آب شده است که باید با برنامه ریزی منسجم نسبت به اصلاح سالانه شبکه ها اقدام شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه درراستای تامین آب شرب این شهر یک حلقه چاه با عمق 250 متر در سازه های سخت با اعتبار 11 میلیارد ریال حفاری و تجهیز و با دبی 40 لیتر بر ثانیه وارد مدار بهره برداری شد که از کیفیت بسیار مناسب برای شرب برخوردار است .

صادق یوسفی با توجه به اختلاف قیمت تمام شده و قیمت فروش آب و زیان این شرکت ، تنها راه تامین منابع مالی را استفاده از ابزارها  تبصره های قانونی بودجه اعلام کرد.

وی از شوراهای اسلامی شهرها خواست با تصویب تبصره های قانونی ، آبفا را در تامین منابع مالی مورد نیاز ارائه خدمات پایدار به مشترکان کمک کنند .

  وی شهروندان و روستانیان را هم  به صرفه جویی در مصرف آب شرب برای عبور از شرابط سخت تابستان فراخواند.

 

شهرها و روستاهای تحت پوشش آبفای تربت حیدریه مشکل قطعی و بی آبی ندارند شهرها و روستاهای تحت پوشش آبفای تربت حیدریه مشکل قطعی و بی آبی ندارند
دسته بندی: آب
منبع: شرکت ابفای تربت حیدریه
کد خبر:  15231
بازدید:  61
نظرات برای شهرها و روستاهای تحت پوشش آبفای تربت حیدریه مشکل قطعی و بی آبی ندارند
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان