آغاز عملیات اجرایی 5 پروژه بزرگ آب‌رسانی در شهرستان‌های کاشمر و کوهسرخ

یکشنبه, 09 آذر 1399
ایمیل   |   چاپ
آغاز عملیات اجرایی 5 پروژه بزرگ آب‌رسانی در شهرستان‌های کاشمر و کوهسرخ

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کاشمر از آغاز عملیات اجرایی پنج پروژه بزرگ آب‌رسانی در شهرستان‌های کاشمر و کوهسرخ با  بیش از 200 میلیارد ریال اعتبارخبر داد.

علیرضا عباسی با اشاره به این‏که  کاشمر و کوهسرخ در بخش شهری و روستایی  حدود 73 هزار مشترک آب را تحت پوشش دارند گفت: بعد از یکپارچه سازی آبفای شهری و روستایی ، شناسایی ظرفیت‌ها و وضعیت جدید سیستم و مشکلات تأمین آب به ویژه در بخش روستایی در دستور کار امور قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شرح وظایف جدید نحوه ارائه خدمات به شهر و روستا در شهرستان‌های کاشمر و کوهسرخ تنظیم و در حال بازنگری است افزود: تلاش امور در سال‌های اخیر تدوین برنامه‌ های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت بر پایه اصول مهندسی آب و فاضلاب و رعایت استانداردها بوده است ، که خوشبختانه این امر باعث جذب اعتبار و اجرای پروژه‌های زیربنایی در هر دو شهرستان شده است.

عباسی از پروژه آب‌رسانی به شهر کاشمر به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های تأمین آب استان خراسان رضوی در سال 99 یاد کرد و افزود: این پروژه  شامل پنج هزار و 280 متر خط انتقال با قطرهای 250 تا 500 میلی‌متر، شش باب ساختمان سرچاه ، 565 متر حصار کشی  و 13 باب حوضچه خط انتقال با اعتبار 66 میلیارد و 27 میلیون ریال در حال اجراست.

مدیر آبفای کاشمر  فاز دوم این پروژه را اجرای خطوط انتقال برق شش حلقه چاه اعلام کرد که در مرحله حال پیگیری اعتبار قرار دارد .

وی دومین پروژه بزرگ  این حوزه را آغاز پروژه بزرگ آب‌رسانی به روستای گندم‏بر معرفی کرد و افزود: خدمت‌رسانی و تأمین آب شرب این روستا از سال‌های قبل مطرح بود که با پیگیری‌های  امور در سال جاری ، مناقصه پروژه برگزار و پیمانکار هم مشخص شد.

عباسی افزود: این پروژه اعتباری بالغ ‌بر 22 میلیارد و 600 میلیون ریال دارد که در اجرای آن نسبت به ساخت مخزن 100 مترمکعبی و احداث یک باب اتاقک کلرزنی، حصارکشی محوطه مخزن، احداث 26 باب حوضچه شیرآلات و خطوط انتقال به طول 13 و نیم کیلومتر و احداث جاده دسترسی و  سه کیلومتر شبکه گذاری توزیع داخل روستا اقدام خواهد شد.

مدیر آبفای کاشمر از آب‌رسانی مجتمع اوندر شهرستان کوهسرخ به‌عنوان سومین پروژه بزرگ این امور بااعتباری بالغ‌بر 61 میلیارد و 800 میلیون ریال یاد کرد و افزود: در این پروژه ، اجرای دو کیلومتر خط انتقال آب، اجرای 14 کیلومتر شبکه توزیع، احداث جاده دسترسی،  حصار کشی واحداث 37 باب حوضچه شیرآلات پیش‌بینی‌شده است.

عباسی به پروژه خط انتقال آب و خط انتقال برق بند خشرود نیز اشاره کرد و افزود: این پروژه تا مهرماه 99 تکمیل و وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد.

وی افزود: یکی از اهداف اینامور، رفع  مشکل تأمین آب بخش روستایی شهرستان کوهسرخ است که با همکاری مسئولین  در حال پیگیری موضوع هستیم. 

وی تصریح کرد: از دیگر پروژه‌های آب‌رسانی شهرستان در سال 99 را می‌توان  آب‌رسانی به روستای قوچ پلنگ با اعتبار 7 میلیارد و 830 میلیون ریال و  تامین آب مجتمع روستایی زنده جان با اعتبار 10 میلیارد ریال نام برد. 

مدیر آبفای شهرستان کاشمر یکی از مشکلات موجود در اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب در شهر کاشمر و ریوش را بالا بودن هزینه‌های آسفالت شکافی و مرمت آسفالت عنوان کرد و افزود: با توجه به شناختی که از زیرساخت‌های آب‌رسانی شهرها و هم‏چنین فرسودگی بخشی از شبکه داریم، نیاز است شورای اسلامی شهر و فرمانداری شهرستان موانع موجود در مسیر اجرای پروژه‌ها را برطرف کنند تا  خدمات بهتر به شهروندان ارائه شود.

وی  اظهار کرد: از همه همکاران مجموعه آبفا و مسئولین و عزیزانی که ما را در رسیدن به اهداف‏مان یاری می‌کنند، سپاسگزاریم.

آغاز عملیات اجرایی 5 پروژه بزرگ آب‌رسانی در شهرستان‌های کاشمر و کوهسرخ آغاز عملیات اجرایی 5 پروژه بزرگ آب‌رسانی در شهرستان‌های کاشمر و کوهسرخ
دسته بندی: مصاحبه
مکان: کاشمر
کد خبر:  15343
بازدید:  59
نظرات برای آغاز عملیات اجرایی 5 پروژه بزرگ آب‌رسانی در شهرستان‌های کاشمر و کوهسرخ
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان