مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی :

پساب تصفیه خانه تربت حیدریه از شرایط استفاده در بخش صنعت برخوردار است

پنج شنبه, 13 آذر 1399
ایمیل   |   چاپ
 پساب تصفیه خانه تربت حیدریه از شرایط استفاده در بخش صنعت  برخوردار است

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب تربت حیدریه گفت: پساب خروجی این واحد از شرایط و استاندارد لازم  برای استفاده در بخش  صنعت برخوردار است.

تورج همتی با تشکر از اقدامات آبفا تربت حیدریه در جهت بهبود فرآیند و رفع بو از تصفیه خانه ، بر استمرار شرایط فعلی تاکید کرد.

 در این بازدید که معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان هم حضور داشت  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه ضمن ارائه گزارشی از فرآیند تصفیه خانه فاضلاب به بیان اقدامات انجام شده در در راستای افزایش کیفی پساب مطابق استانداردهای مربوطه پرداخت و گفت : با کمک بخش خصوصی تمامی تاسیسات مکانیکی شامل آشغالگیرهای ورودی ، ایستگاه انتقال لجن برگشتی ، بلوئرها ، دیفیوزهای هوادهی و تعدادی از تابلوهای برقی  بازسازی و تاکنون 3 دستگاه بلوئر هوادهی خریداری و نصب شده است .

صادق یوسفی افزود : به استناد آزمایشات دوره ای انجام شده توسط مراجع ذیصلاح از جمله آزمایشگاه محیط زیست ، پساب خروجی در رنج استاندارد می باشد.

 وی در همین رابطه از صرف150میلیاردریال برای راستای اصلاح فرآیند و بهسازی تاسیسات این ماحد در سال قبل توسط بخش خصوصی خبرداد و با اشاره به ایجاد سایت لجن در خارج از تصفیه خانه با نظارت اداره محیط زیست و بهداشت محیط شهرستان گفت : لجن تولیدی تصفیه خانه روزانه توسط تانکر به خارج از تصفیه خانه منتقل می شود که این عمل باعث رفع بو در تصفیه خانه شده است.

وی طرح احداث سیستم تغلیظ لجن در تصفیه خانه  با 20میلیاردریال هزینه از محل اعتبارات عمرانی را خاطرنشان کرد و افزود : این سیستم آماده بهره برداری شده است .

 

 پساب تصفیه خانه تربت حیدریه از شرایط استفاده در بخش صنعت  برخوردار است  پساب تصفیه خانه تربت حیدریه از شرایط استفاده در بخش صنعت  برخوردار است
دسته بندی: فاضلاب
منبع: شرکت ابفای تربت حیدریه
کد خبر:  15377
بازدید:  104
نظرات برای پساب تصفیه خانه تربت حیدریه از شرایط استفاده در بخش صنعت برخوردار است
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان