تامين 80ميليارد ريال براي تهيه موادگندزدا آب:

شهرها و روستاهاي خراسان رضوي سال آينده مشکل تامين مواد ضدعفوني آب شرب ندارند

جمعه, 27 فروردين 1400
ایمیل   |   چاپ
شهرها و روستاهاي خراسان رضوي سال آينده مشکل تامين مواد ضدعفوني آب شرب ندارند

گزارش عملکرد اجرای برنامه های ایمنی آب در نشست  مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب تبصره دو سبزوار و نیشابور و مدیران امورهای طرقبه شاندیز، سرخس، تایباد، فریمان، تربت جام، خواف ودرگز ارائه شد.

در این نشست قائم مقام مديرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوي از پرداخت معوقات شرکت هاي تامين کننده مواد گندزدا و تامين 80 ميليارد ريال اعتبار براي خريد مواد ضد عفوني کننده آب براي سال آينده در اين استان خبرداد.

محمدرضا اسمعيل زاده در نشست بررسي عوامل آلاينده منابع آب شرب شهرها و روستاهاي استان اظهار داشت: با برنامه ريزي انجام شده هيچ شهر و روستا در استان درتامين مواد ضد عفوني آب دچار مشکل نخواهد شد.

به گفته وي تدابير لازم با پليس راهوراستان نيز براي اجازه تردد به کاميون هاي حامل اب ژاول در ايام تعطيلات نوروز بعمل آمده است.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب آبفا استان هم  به عوامل آلوده کننده منابع آب سطحی و به ویژه زیر زمینی اشاره کرد و اظهار داشت:مزارع پرورش دام ، طیور و ماهی ،معادن ،جایگاه های عرضه بنزین و مواد نفتی و ... منابع آب شرب استان را تهدید می کنند.

محمدجواد ادیبی نیا با استناد به نتایج آزمایش های کیفی آب شرب در آزمایشگاه  مرکزی ستاد و واحدهای آزمایشگاهی سطح استان ، از شور شدن آب های زیر زمینی به واسطه برداشت های بی رویه خبر داد و بر پاسخگویی بخش های کشاورزی ، نفت ، منابع طبیعی و محیط زیست وتشدید فعالیت مراکز نظارتی و بهداشتی، بررسی های حاکمیتی و دادستانی و همراهی فرمانداران با آبفا در صیانت از منابع آب شرب شهرها و روستاها تاکید کرد.

وی کاهش بارش ها در سال آبی جاری را خاطر نشان ساخت و وضعیت تامین آب شهرها و روستاها در سال 1400 را به  مراتب نگران کننده تر از سال های قبل دانست.

وی یکی از راه های حفاظت از منابع آب شرب و جلوگیری از عوامل آلودگی را اجرای برنامه ایمنی آب در قالب سیاست های راهبردی وزارت نیرو اعلام کرد و افزود: این برنامه از سال 93 در ارزیابی مدیران عامل و جشنواره شهید رجایی لحاظ شده است.

به گفته ادیبی نیا برنامه ایمنی آب شهرهای طرقبه و کاشمر ممیزی شده است و شهرهای چناران، تایباد ، سرخس و باجگیران در نوبت ممیزی قرار دارند.

در ادامه جلسه، تجارب شرکت های تبصره دو و امورهای تابعه در حفظ و تامین کیفیت آب ارائه شد، سپس قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی کیفیت را ارجح بر کمیت آب دانست و گفت:با توجه به روزهای پایانی سال 99 و شرایط حاکم بر جامعه به لحاظ شیوع بیماری کرونا ویروس و خانه نشینی مشترکان ، لازم است مدیران با برنامه ریزی منسجم ، نسبت به تامین آب کمی وکیفی شهروندان و روستائیان اقدام کنند.

 

دسته بندی: آب
کد خبر:  16556
بازدید:  33
نظرات برای شهرها و روستاهاي خراسان رضوي سال آينده مشکل تامين مواد ضدعفوني آب شرب ندارند
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان