مدیر امور آب و فاضلاب کاشمر عنوان کرد:

اجرای شبکه فاضلاب ، راهکار برون رفت کاشمرازبحران آب

یکشنبه, 09 آذر 1399
ایمیل   |   چاپ
 اجرای شبکه فاضلاب ، راهکار برون رفت کاشمرازبحران آب

مدیر امور آب و فاضلاب کاشمر با اشاره به جدی بودن  بحران آب درمنطقه ، ضمن توصیه شهروندان به‌صرفه جویی در مصرف آب ، یکی از راهکارهای برون‌رفت از شرایط بحران آبی را ، اجرای شبکه فاضلاب در این شهر اعلام کرد.
علی رضا عباسی گفت: این پروژه راهبردی اولین پروژه با روش اجرای بیع متقابل در کشور است که  از سوی نماینده مردم کاشمر ، بردسکن و خلیل آباد ، فرمانداری شهرستان ، شورای شهر و مسئولین شهری به جد موضوع در حال پیگیری بوده و امید است  پیمانکار مربوطه کار را شروع کند.
وی با تاکید بر استفاده از فناوری نوین آبیای در بخش کشاورزی به منظور حفظ منابع آبی ، لزوم مدیریت مصرف و حفظ منابع آبی توسط دستگاه‌های مرتبط را خاطر نشان کرد و گفت: وظیفه ما اطلاع رسانی عمومی در باره وضعیت آب به شهروندان است.
وی افزود: امور آب کاشمر در زمینه ارتقا کیفیت آب شرب شهرستان اقدامات مهمی انجام‌ داده، به ویژه در شهر ریوش که شهروندان از ابتدای سال 97 نتایج این اقدامات را خواهند دید.
 وی تصریح کرد: در سه ماه گذشته آزمایشگاه آب این امور دو درجه ارتقاء یافت و در تلاشیم آزمایشگاهی درخور شهر کاشمر و شهرهای اطراف به صورت معین مهیا کنیم.
وی از برنامه ریزی برای اصلاح حدود 10 کیلومتر شبکه فرسوده در شهرهای  کاشمر و  ریوش خبر داد و گفت: شبکه آب شرب کاشمر 340 کیلومتر است و امور آبفای کاشمر بزرگ ‌ترین امور استان بعد از شرکت‌های تبصره دو سبزوار ، نیشابور و تربت‌حیدریه محسوب می شود و طبیعتاً  شبکه های بزرگ نیاز به رسیدگی بیشتری دارد.
عباسی اظهار داشت: در شهر کاشمر با اولویت‌سنجی و شناسایی نقاط مشکل دار و کم فشار شبکه ، در حال تهیه نقشه و مستندات برای ارائه به استان جهت جذب اعتبار هستیم.
 عباسی با بیان این‌که هزینه برداشت برای تهیه آب شرب خیلی بیشتر از مبلغی است که مردم از طریق قبض پرداخت می‌کنند تصریح کرد:  امسال علاوه بر اصلاح2هزارو350 متر و توسعه 353 متر شبکه، 500 فقره بازسازی انشعابات صورت گرفت ، همچنین با اقدامات صورت گرفته 215درصد در مصرف برق چاه‌های آب شرب در پیک مصرف صرفه جویی شده است.
 وی اظهار داشت: قانون واگذاری انشعابات غیر دائم در راستای در داخل و خارج از محدوده خدمات شهری در دستور کار قرار دارد به طوری‌که در داخل محدوده خدمات شهری با هماهنگی ستاد بازآفرینی شهر اقدام می‌شود و در خارج محدوده شهری، دستوری نداریم مگر این‌که مسئولین شهرستان تبصره‌های قانونی و مجوزهای لازم را ابلاغ کنند .
 مدیر آب و فاضلاب شهری کاشمر با بیان این‌که طرح تعویض کنتورهای خراب با مشارکت مشترکین در حال اجرا است گفت: شهروندان در برخی مواقع به دلیل فرسودگی شبکه آب‌رسانی با قطعی آب مواجه می‌شوند که تلاش داریم تحول خوبی در این زمینه داشته باشیم.
به گفته وی  موضوع نگهداری و تعمیر شبکه (PM) در شش ماهه دوم سال در حال پیگیری است .
عباسی به اولویت‌های این امور در سال 97 اشاره و ابراز کرد: اصلاح و توسعه پنج کیلومتر شبکه توزیع با پیش‌بینی 9 هزار میلیون ریال هزینه، اصلاح و توسعه شبکه در راستای تکمیل زون‌بندی شبکه به طول چهارکیلومتر با پیش‌بینی مبلغ هشت‌هزار و500 میلیون ریال، تجهیز، برق‌رسانی، ساخت اتاقک، حصارکشی و محوطه‌سازی دو حلقه چاه حفاری‌شده با مبلغ 15 هزار میلیون ریال تعدادی از آن جمله است.
وی اعلام کرد: بهسازی و هوشمندسازی سیستم های کلرزنی به مبلغ سه هزار و 500 میلیون ریال، تملک مسیر خط انتقال آب و فاضلاب به طول هفت کیلومتر به مبلغ شش‌هزار میلیون ریال، اجرای خط و انتقال دو حلقه چاه جدید به طول سه کیلومتر به مبلغ هفت هزار و 500 میلیون ریال، اصلاح و توسعه شبکه توزیع به طول چهارکیلومتر در ریوش به مبلغ پنج هزار میلیون ریال از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار این امور در سال آینده است.


 

 

 

 

 

 اجرای شبکه فاضلاب ، راهکار برون رفت کاشمرازبحران آب
دسته بندی: مصاحبه
مکان: کاشمر
کد خبر:  10517
بازدید:  169
نظرات برای اجرای شبکه فاضلاب ، راهکار برون رفت کاشمرازبحران آب
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان