مدیرعامل آبفا نیشابور اعلام کرد:

استفاده از آب شرب شهربار برای کشاورزی عامل کمبود در پیک مصرف

چهارشنبه, 02 مهر 1399
ایمیل   |   چاپ
استفاده از آب شرب شهربار برای کشاورزی عامل کمبود در پیک مصرف

نشست مدیران و روسای ادارات شهرستان نیشابور با حضور مردم  شهر بار در مسجد جامع این شهر خبر داد.  

 در این جلسه که امام جمعه  ، دادستان ، فرماندار، بخشدار ، فرمانده نیروی انتظامی نیشابور ، فرمانده بسیج و اعضای شورای اسلامی حضور داشتند   مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تبصره دو نیشابور درباره مشکلات موجود در تامین آب شهر بار مطالبی بیان کرد.

محمد سلطانی   گفت:   نیاز آب شهر بار 10 لیتر در ثانیه است که هم اکنون میزان آب استحصالی 23 لیتر بر ثانیه می باشد و نباید مشکلی در تامین آب شهروندان باشد منتها به دلیل استفاده تعداد کمی از مشترکین در بخش کشاورزی که حجم بالای مصرف آب را دارند و همچنین فرسودگی بالای شبکه ، توزیع عادلانه آب در پیک مصرف دچار مشکل می شود.

وی از شهروندان خواست ضمن رعایت این مهم نسبت به پرداخت قبض آب بهاء  خود که مربوط به مصرف آب نیست بلکه شامل خدماتی نظیر نگهداری شبکه ، رساندن آب به مخزن ، بهداشتی نمودن ،و رساندن آب به دست مشترکان می باشد اقدام کنند .

وی افزود: شرکت آب و فاضلاب نیشابور از طریق قرارداد با پیمانکار هرسال سه میلیارد ریال پرداخت می کند در حالی که در آمد شهر بار سالانه به دو میلیارد ریال هم نمی رسد.

به گفته سلطانی در سال جاری  3 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه آب با هزینه ای بالغ بر 7 میلیارد ریال از محل طرح های عمرانی انجام شد که بهره برداری از این پروژه با نوسازی انشعابات و حذف شبکه قدیمی و فرسوده و با مشارکت مردم امکان پذیر می باشد .

  و ی  مانده بدهی مشترکان را 12 میلیاردریال اعلام کرد  که در صورت همکاری مردم در پرداخت این مبلغ ، در کمترین زمان ممکن  اقدام به اصلاح شبکه های  فرسوده و جلوگیری  از هدر رفت آب  خواهد شد.

دسته بندی: آب
مکان: نیشابور
منبع: شرکت آب و فاضلاب تبصره دو نیشابور
کد خبر:  14098
بازدید:  67
نظرات برای استفاده از آب شرب شهربار برای کشاورزی عامل کمبود در پیک مصرف
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی