الکتروپمپ چاه شماره( 1 ) ازغند تربت حیدریه جایگزین شد
یکشنبه, 02 تیر 1398

 معاون بهره برداری  شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت:الکتروپمپ تعمیرشده چاه شماره یک دشت ازغند تربت حیدریه که به عنوان چاه رزرو  بعد از تست و مشخص شدن اشکال توسط کارشناس انرژی جایگزین شد.

 حمید غیورصفار کارشناس مسئول انرژی شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه کفت : این پمپ که از نوع 374/9 و 110 کیلووات می باشد  در عمق 200 متری نصب شد.

 

دسته بندی: آب
منبع: شرکت ابفای تربت حیدریه
بازديد معاون بهره برداري آبفاي خراسان رضوي از خط انتقال آسیب دیده از سيلاب درفيض آباد
دوشنبه, 26 فروردين 1398

معاون بهره برداري شركت آبفاي خراسان رضوي  از خط انتقال مخزن شهر فيض آباد   كه در اثر سيلاب خسارت  وارد شده بود بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي امور آبفاي فيض آباد این خط 500 در پی ورود سامانه بارشي وبروز سيلاب در منطقه مه ولات در ايام نوروز، دچار آسیب شده بود که با جایگزینی خط 400 از قطع آب جلوگیری بعمل آمد. مهدي جهان طلب معاون بهره برداری آبفای استانهم  ضمن تقدير از مدیر وكاركنان بهره برداري امور اظهار امیدواری کرد: این خط قبل از پیک مصرف وارد مدار بهره برداری شود.

  

دسته بندی: عمومی
مکان: فيض‌آباد
منبع: امورآبفاي فيض آباد
بازدیدمعاون بهره برداری وتوسعه آب ازپروژه های آبفا سبزوار
دوشنبه, 30 تیر 1399

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار و از پروژه های آب آبفا این  شهرستان  بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار ، مهدی جهان طلب  با حضور در منطقه از پروژه اتصال خط 600 چدن به مخزن 20 هزار مترمکعبی جاده اسفراین واتصال قسمتی از شبکه توزیع مجتمع آبرسانی رسالت به مخزن 20 هزار مترمکعبی بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار در جریان این  بازدید گزارشی از وضعیت آب شرب  شهرستان را ارائه داد و گفت : هدف از اجرای این پروژه ها  رفع مشکل کمبود آب شرب روستای کهنه آب اعلام کرد.

 معاون بهره برداری وتوسعه آب شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی هم در جلسه ای  با همکاران بهره برداری آبفا سبزوار،  اقدامات اولویت ها ، مشکلات آب مجتمع های روستایی ، حوزه شهری و پیشرفت پروژه ها را بررسی کرد.

 

دسته بندی: آب
مکان: سبزوار
منبع: شرکت آب و فاضلاب سبزوار
مرتفع شدن مشکل کمبود آب شرب روستای کهنه آب سبزوار
یکشنبه, 29 تیر 1399

 بخشدار مرکزی شهرستان سبزوار گفت : مشکل کم آبی و افت فشار آب روستای کهنه آب با اقدامات مناسب و مدیریت خوب آبفای شهرستان تا انداز زیادی مرتفع  شد.

علی رضا یحی آبادی افزود: با اجرای پروژه تامین نه تنها مشکل آب شرب کهنه بلکه روستاهای همجوار شامل سنگ سفید ، رازقند ، عشرت آباد که از مجتمع رسالت مشروب می شوند رفع خواهد شد.

وی اظهار داشت : بخش مرکزی دارای 54 روستا  با جمعیت 26 هزار نفر می باشد که با اقدامات خوبی که امسال انجام شد مشکلات آبی روستاهای بخش مرکزی مرتفع شد.

وی اضافه کرد : روستای کهنه آب با جمعیت بالغ بر سه هزار نفر  در حاشیه شهر واقع  است .

دسته بندی: آب
مکان: سبزوار
منبع: شرکت آب و فاضلاب سبزوار
مدیریت انرژی در آبفا کاشمر نتیجه داد: 18 حلقه چاه آب شهر کاشمر در اوج مصرف برق از مدار خارج می شود
دوشنبه, 09 تیر 1399

آب و فاضلاب کاشمر تنها امور بزرگ کشور محسوب می شود  که در ساعات اوج مصرف برق ۱۸ حلقه چاه شهر را خاموش و ازمدار خارج می کند.

مدیر امور آب و فاضلاب کاشمر با اعلام این مطلب افزود: این طرح با مدیریت صحیح تامین و توزیع آب در شهر کاشمر اجرایی شده است. 

علی رضا عباسی در گفتگو با خبرنگاران ظرفیت مخازن ذخیره آب شرب شهرستان را ۳۸ هزار مترمکعب اعلام کرد و افزود: مصرف سرانه  آب مشترکین در کاشمر حدود ۱۸ مترمکعب در ماه  است و ۹۳ درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه کاشمر جزو شهرهای بزرگ استان است و تأمین آب این شهرها حساسیت‌های خاص خود را دارد خاطر نشان کرد:  آبفای شهرستان بالغ‌بر ۷۳ هزار مشترک را زیرپوشش دارد  که ۴۲ هزار مشترک  در شهر کاشمر خدمت دریافت می کنند.

و ی با اشاره به اجرای فاز اول ارزیابی برنامه ایمنی آب با یک میلیارد ریال اعتبار یاد آور شد: این طرح برای بسیاری از برنامه‌های اقتصادی شهرستان می‌تواند خط‌ مشی و مسیر تعیین کند.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کاشمر همچنین از هوشمند سازی شبکه توزیع آب این شهرخبر داد و گفت: سال قبل پروژه اصلاح توسعه شبکه توزیع آب و فاضلاب شهر کاشمر برای هوشمند سازی اجرا  و کلر زن‌های آنلاین راه‌اندازی شد و برای امسال هم نصب کدورت سنج، کلر سنج و فشارسنج آنلاین و نصب شیرهای فشارشکن در دستور کار قرار دارد.

عباسی درباره وضعیت آب شرب روستاهای بخش مرکزی کاشمر گفت: از ۵۸ روستای این بخش ۵۲ روستا زیرپوشش آبفای شهرستان هستند.

وی با اینکه سه روستای خرو، کلاته تیمور و تنورچه از آب شرب برخوردارند اما غیر پوشش هستند افزود:  سه روستای گندم بر، محمدآباد و کلاته نای لوله‌کشی آب شرب ندارند.

به گفته مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کاشمر هم اکنون آب شرب این سه روستا به صورت روزانه با تانکر تامین می‌شود و با وجود بارش‌های خوب در سال آبی جاری ،  هنوز از بحران آب گذر نکرده‌ایم و مشکلات برطرف نشده است.

در پایان این نشست خبرنگاران از تاسیسات آب کاشمر بازدید کردند.

 

دسته بندی: مصاحبه
مکان: کاشمر
نشست مدیر عامل آبفا تربت حیدریه با خبرنگاران: بهره برداری از طرح فاضلاب در تربت حیدریه به 52 درصد رسید
چهارشنبه, 04 تیر 1399

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت‌حیدریه در نشست با خبرنگاران  گفت: بهره برداری از طرح فاضلاب در این شهر به 52 درصد رسید.

صادق یوسفی در همین رابطه  از واگذاری 29هزار انشعاب فاضلاب در تربت حیدریه خبرداد و طول خطوط جمع‌آوری را ۲۳۰ کیلومتر و خط انتقال تا تصفیه‌خانه فاضلاب را ۱۰ کیلومتر اعلام کرد.

به گفته وی پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب که تلاش و هزینه فراوانی برای رفع بو از این واحد بعمل آمد توسط آزمایشگاهی مجهز به طور دائم کنترل می شود.

وی با اشاره به ادغام شرکت های آبفای شهری و روستایی خاطر نشان کرد: آبفای تربت حیدریه به ۶۲ هزار مشترک شهری و ۲۹ هزار و ۱۰۰ مشترک روستایی در سطح شهرستان خدمات ارایه می‌دهد .

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از روستاهای تربت‌حیدریه به صورت مجتمع آبرسانی می شوند افزود: ۱۸ مجتمع آبرسانی در نقاط روستایی شهرستان آب مورد نیاز روستائیان را تامین می‌کند.

یوسفی منابع  تامین آب در شهرتربت حیدریه را ۳۶ حلقه چاه و ۲ چشمه و در روستاها ۵۴ حلقه چاه و ۱۰ چشمه با مجموع توان تولید 910لیتر برثانیه  ذکر کرد و گفت: نیاز آبی شهرستان در پیک مصرف 115لیتر برثانیه است که برای رفع کسری اقدام به خرید آب می شود.

وی خاطر نشان کرد : از ۱۱ حلقه چاه موجود در دشت آبرود هفت حلقه چاه به دلیل خشکسالی های پی در پی از مدار خارج شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت‌حیدریه با بیان اینکه تاکنون بی‌آبی در هیچ روستای شهرستان گزارش نشده است، افزود: با این حال کمبود آب در ساعاتی از شبانه‌روز در ۳۵ روستا قابل مشاهده است.

وی مطالبات شرکت آبفا از مردم و دستگاه های دولتی را 45 میلیارد ریال عنوان کرد و از مشترکان خواست برای جلوگیری از اخلال در روند خدمت رسانی ، نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام کنند.

 

دسته بندی: عمومی
منبع: شرکت ابفای تربت حیدریه