شتاب گیری پروژه های آبرسانی به مناطق محروم تربت جام
سه شنبه, 30 فروردين 1401

سرپرست امور آب وفاضلاب تربت جام  با اشاره به تشکیل شورای جهادآبرسانی دروزارت نیرو برای سرعت بخشی به روند اجرای پروژه های آبرسانی به مناطق محروم  افزود: اطلاعات روستاهای کم آب و فاقد تاسیسات آبرسانی گرد آوری و به واحد جهاد آبرسانی شرکت آب وفاضلاب خراسان رضوی ارسال شده است.

محمدرضا جعفری افزود: برخی از پروژه های آبرسانی مناطق محروم توسط قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) اجراخواهدشد.

به گفته وی در همین راستا قرارگاه عملیاتی منطقه ای ثامن الائمه (ع) و قرارگاه عملیاتی استانی شهید قاجاریان به نمایندگی از قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) ، پروژه آبرسانی به دو روستای رونج و روستای یخک در بخش مرکزی تربت جام را اجرا خواهد کرد که عملیات آبرسانی به روستای رونج ابتدای سال جدید آغازشد. 

وی خاطر نشان کرد: اعتبار موردنیاز اجرای پروژه آبرسانی به این دوروستا از محل کمک های مردمی بنیاد نیکوکاری حاج اکبر ابراهیمی و اعتبارات دولتی محرومیت زدایی ملی تامین شده است. 

 

دسته بندی: آب
مکان: تربت جام
منبع: امور آب و فاضلاب تربت جام
سرپرست امور تربت جام خواهان تشکیل گشت های رضویون در محافظت و حراست از تاسیسات آب شرب شهرستان شد
شنبه, 28 اسفند 1400

سرپرست امور آبفای تربت جام دردیدار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تربت جام درخواست استفاده از ظرفیت پایگاه های بسیج در قالب گشت های رضویون در محافظت وحراست از تاسیسات آب شرب شهرستان مرزی تربت جام راخواستارشد.
سرپرست امورآب وفاضلاب تربت جام به همراه جمعی از کارکنان امور به مناسبت اعیاد شعبانیه و به ویژه روز میلاد امام حسین (ع)وروزپاسدار در ستاد ناحیه مقاومت بسیج سپاه تربت جام حضور یافته واین روز مبارک ومقدس را به فرماندهی و کارکنان شریف و خدوم ناحیه مقاومت تبریک گفتند.مهندس جعفری در سخنانی کوتاهی سپاه رامجموعه‌ای از نیروهای مخلص و متعهد و کارآمد و حزب‌اللهی برشمرد که درطول بیش از 40سال از عمر انقلاب همواره حافظ انقلاب بوده است واقتدار امروز این سرزمین مرهون مجاهدت و ایثار نیروهای مردمی ومومن سپاه هست. جعفری در ادامه گزارشی از وضعیت آب شرب مناطق مختلف جمعیتی در 4 بخش شهرستان ارائه نمود.ایشان همچنین به موانع ومشکلات وچالشهای پیش رو درمجموعه امور آب وفاضلاب شهرستان اشاره کرد .ایشان مسئله سرقت از تاسیسات آبرسانی و خسارت های واره به تاسیسات رااز بزرگترین چالشهای پیش رو درمجموعه آب وفاضلاب شهرستان دانست و از جناب سرهنگ بیدل فرماندهی معزز سپاه درخواست مشارکت درامر حفاظت از تاسیسات آبرسانی رادر قالب گشت های رضویون بسیج درمناطق مختلف شهرستان درخواست کرد. وی ضمن تقدیر از مجموعه سپاه تربت جام برای همراهی و کمک به حل مشکلات آب شرب درتعدادی از مناطق جمعیتی شهرستان خواستار تداوم همکاری و همراهی در اجرای پروژه های آب شهرستان شد.دراین دیدارسرهنگ بیدل از محمد رضاجعفری و همکاران امور آب وفاضلاب تربت جام به جهت تلاش در تامین آب شرب شهرها و روستاهای محروم این شهرستان مرزی تقدیرکرد وبرادامه همکاری سپاه تا رفع مشکلات آب شهرستان تاکیدکرد و درخصوص استفاده از ظرفیت بسیج درکنار انتظامی برای حفاظت ازتاسیسات آبرسانی قول همکاری داد.

دسته بندی: آب
مکان: تربت جام
منبع: امور آب و فاضلاب تربت جام
تعویض و نوسازی وتقویت تجهیزات تولید آب شرب روستای خیرآباد شهرستان تربت جام انجام شد
جمعه, 27 اسفند 1400

سرپرست امورآب وفاضلاب تربت جام ازتعویض و نوسازی وتقویت تجهیزات تولید آب شرب روستای خیرآباد شهرستان تربت جام خبرداد.در انجام این عملیات الکتروپمپ چاه بدلیل کاهش شدیدآبدهی کشیده شد و پس از مهندسی مجدد یک دستگاه الکتروپمپ شناور جدید با زحمات همکاران قسمت بهره برداری و پیمانکار نصاب الکتروپمپ با کارشبانه روزی همکاران که عملیات نصب تا صبح ادامه داشت ، راه اندازی گردید.همچنین کابل برق چاه نیز تعویض و کابل قوی تر مورد نیاز استفاده شده است و لوله های آبده چاه نیزاز 4 اینچ به 6 اینچ تعویض ونوسازی شد.جعفری اعتبار هزینه اجرای این پروژه را بیش از پنج میلیارد ریال اعلام نمود که از محل اعتبارات شهرستان انجام شده است .با وارد مدارشدن الکتروپمپ جدید منصوبه به مدار بهره برداری 10 لیتر برثانیه به توان تولید چاه آب شرب روستا اضافه شد و پیش بینی می گردد درصورت رعایت الگوی مصرف و استفاده بهینه از آب شرب ، مردم عزیز این روستای بزرگ در فصل گرمای آینده با مشکلات کمتری درتامین آب روبرو خواهند بود .شایان ذکراست روستای خیرآباد با جمعیت بیش از 6500 نفر دربخش نصرآباد تحت پوشش خدمات امور آب وفاضلاب تربت جام قراردارد.

دسته بندی: آب
مکان: تربت جام
منبع: امور آب و فاضلاب تربت جام
300 متراز خط انتقال فرسوده آب شرب روستای علی آباد بخش نصرآباد شهرستان تربت جام تعویض شد.
جمعه, 27 اسفند 1400

300 متراز خط انتقال فرسوده آب شرب روستای علی آباد بخش نصرآباد تعویض شد.
سرپرست امورآب وفاضلاب تربت جام از اصلاح و بازسازی 300متر از خط انتقال آب شرب روستای علی آباد بخش نصرآباد که به علت فرسودگی شدید دارای اتفاقات زیاد بود خبرداد. شکستگی مکرر در خط لوله این مسیر علاوه برزیان مالی امور و هدررفت بالای آب موجبات نارضایتی تعدادی از مشترکین این روستا را به دلیل قطع مکررآب جهت انجام عملیات رفع اتفاق درپی داشت.با تفاهم نامه انجام شده فی ما بین دهیاری و امور آبفا ، عملیات اجرایی این پروژه با مشارکت 35 درصدی دهیاری و65 درصدی امور آبفای تربت جام انجام شده است.برآورد ریالی جهت اجرای این پروژه بیش از پانصد میلیون ریال می باشد.شایان ذکراست روستای علی آباد در بخش نصرآباد در قالب مجتمع آبرسانی روستایی سردار شهید علیمردانی قریب به 200 اشتراک آب  و جمعیت 1000نفر تحت پوشش خدمات امور آب وفاضلاب شهرستان تربت جام قراردارد.

دسته بندی: آب
مکان: تربت جام
منبع: امور آب و فاضلاب تربت جام
تجلیل از همکاران خانم آبفا تربت جام در هفته زن
شنبه, 09 بهمن 1400

سرپرست آبفداتربت جام  در مراسم تجلیل از بانوان همکار این امو گفت: این هفته قطعاً مختص بانوان نیست بلکه این روز را خدمت همه مردان که عرصه را برای مشارکت بهتر زنان فراهم می کنند نیز تبریک می گویم.

محمدرضا جعفری افزود: زنان با داشتن حس نگرانی بهتیر می توانند شرایط را درک کنند.

حجت الاسلام و المسلمین بخشی امام جماعت امور هم ابراز امیدواری کرد: تمامی مردان و زنان، حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) را الگوی خود قرار دهند.

گفتنی است در پایان مراسم با اهداء لوح  و شاخه گل  و کارت هدیه از پرسنل خانم در امور تقدیر بعمل آمد

دسته بندی: عمومی
مکان: تربت جام
منبع: امور آب و فاضلاب تربت جام
آب شرب 7 روستای بخش نصرآباد شهرستان تربت جام تامین شد
شنبه, 18 ارديبهشت 1400

مدیر امور اب و فاضلاب تربت جام اعلام کرد: با احیای چاه روستای کاریزنو تربت جام  بخشی از کسری آب شرب ۲هزارو۵۰۰ خانوار در 7 روستای بخش نصرآباد این شهرستان تامین شد.

 محسن عبداللهی افزود:  در پی کاهش آبدهی چاه آب شرب روستای  کاریزنو در مجتمع شهید علیمردانی هفت روستای تحت پوشش با مشکل تامین آب روبرو شدند که  در یک اقدام جهادی این امور و مشارکت  دهیاری های کاریزنو، مومن آباد ، اندای و آغل کمر و همکاری امور منابع آب شهرستان ، اقدام به لایروبی و احیای ساختمان چاه شد.

به گفته وی در این عملیات ۱۵ متر عمق چاه که قبلاً به دلیل پارگی لوله جدار و ورود سیلاب به داخل ساختمان  پر شده بود تخلیه و عملیات برس زنی به منظور باز کردن مشبک های جدار و تراوش آب به داخل جدار و ساختمان چاه انجام شد.

 وی افزود: در پی این عملیات ،آبدهی چاه روستای کاریزنو از ۱۲ لیتر بر ثانیه به ۱۹ لیتر بر ثانیه افزایش یافت.

وی خاطر نشان کرد: در اجرای این پروژه 150 میلیون ریال توسط دهیاری های چهارروستای هزینه شده است.

 

دسته بندی: آب
مکان: تربت جام
منبع: امور آب و فاضلاب تربت جام