الکتروپمپ چاه شماره( 1 ) ازغند تربت حیدریه جایگزین شد
یکشنبه, 02 تیر 1398

 معاون بهره برداری  شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت:الکتروپمپ تعمیرشده چاه شماره یک دشت ازغند تربت حیدریه که به عنوان چاه رزرو  بعد از تست و مشخص شدن اشکال توسط کارشناس انرژی جایگزین شد.

 حمید غیورصفار کارشناس مسئول انرژی شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه کفت : این پمپ که از نوع 374/9 و 110 کیلووات می باشد  در عمق 200 متری نصب شد.

 

دسته بندی: آب
منبع: شرکت ابفای تربت حیدریه
بازديد معاون بهره برداري آبفاي خراسان رضوي از خط انتقال آسیب دیده از سيلاب درفيض آباد
دوشنبه, 26 فروردين 1398

معاون بهره برداري شركت آبفاي خراسان رضوي  از خط انتقال مخزن شهر فيض آباد   كه در اثر سيلاب خسارت  وارد شده بود بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي امور آبفاي فيض آباد این خط 500 در پی ورود سامانه بارشي وبروز سيلاب در منطقه مه ولات در ايام نوروز، دچار آسیب شده بود که با جایگزینی خط 400 از قطع آب جلوگیری بعمل آمد. مهدي جهان طلب معاون بهره برداری آبفای استانهم  ضمن تقدير از مدیر وكاركنان بهره برداري امور اظهار امیدواری کرد: این خط قبل از پیک مصرف وارد مدار بهره برداری شود.

  

دسته بندی: عمومی
مکان: فيض‌آباد
منبع: امورآبفاي فيض آباد
اتمام حفاری خط انتقال آب شرب از شهر روداب به دو روستاها
یکشنبه, 20 تیر 1400

رییس اداره آب و فاضلاب روداب گفت : حفاری هزارو 300 مترخط انتقال آب شرب از شهر روداب به روستاهای برآباد و شمس آباد به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار ، سید رضا بهشتی نصر افزود : این پروژه با هدف ارتقا کیفیت آب روستاهای برآباد و شمس آباد در حال انجام است .

یه گفته وی هزینه اجرای این پروژه   مشارکتی را حدود یک میلیاردو 900 میلیون ریال اعلام کرد.

دسته بندی: آب
مکان: سبزوار
منبع: شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار
تاکید سرپرست آبفای گناباد بر نقش روحانیت در ترویج فرهنگ صرفه جویی
شنبه, 05 تیر 1400

سرپرست امور آبفاي گناباد در ديدار با جامعه روحانیت اين شهرستان، بر نقش موثر جامعه روحانیت در فرهنگ‌سازی و مدیریت مصرف بهينه آب تاكيد كرد و گفت: همراهي جامعه روحانيت در ترويج فرهنگ صرفه جويي امری مهم و ضروري است.

به گزارش روابط عمومی امور آب و فاضلاب شهرستان گناباد، دراین نشست  که به مناسبت  هفته صرفه‌جویی در مصرف آب، انجام شد، جواد سالاری با اشاره به بحران کم‌ آبی، بر ضرورت همراهي مردم در پرهیز از اسراف و نهادينه شدن فرهنگ صرفه جويي تاكيد كرد و گفت: باید با تلاش گسترده و تغيير الگوي مصرف، صرفه‌جویی به فرهنگی عمومی تبدیل شود که این امر یاری روحانیت  را می‌طلبد.

 وی افزود: روحانیت  می‌تواند از طريق تريبون مساجد و محافل دینی و مذهبی  و با دعوت مردم به صرفه جويي در مصرف آب، مجموعه آبفا را در نهادينه سازي فرهنگ مصرف بهينه ياري کند.   

سالاری  با اشاره به بحران منابع آبي استان و تنش كم آبي در شهرستان گناباد و نیز اظهار داشت: براي گذر از  تنش  تابستان پيش رو، نياز به مشاركت مردم در مديريت مصرف بهينه آب داريم و در اين رابطه ائمه جمعه و جماعات با برنامه های منسجم خود به خوبی می توانند فرهنگ صرفه جویی آب را در جامعه نهدینه کنند.

در پایان  بروشور راهکارهای صرفه جویی در مصرف اب بین حاضرین  توزیع شد.

دسته بندی: عمومی
مکان: گناباد
چاه شماره 2 خلیل آباد از مسیر خاموشی حذف شد
شنبه, 22 خرداد 1400

وضعیت تامین آب شهر خلیل آباد با تغییر فیدر چاه شماره 2 ارتقاء یافت.

به گزارش روابط عمومی امور آب فاضلاب شهرستان خلیل آباد با توجه به شروع فصل گرما و احتمال بروز قطع برق چاه ها در  جلسه ای با حضور مدیر برق شهرستان ، چاه شماره 2 این شهر، با اجرای 500 متر خط فشار متوسط  و با هزینه بالغ بر110 میلیون تومان،  از مسیر خاموشی های برنامه ای حذف شد.

 با این اقدام استحصال دبی بالای 32 لیتر بر ثانیه ایمن شد.

 

دسته بندی: آب
تاکید بر عدم قطع برق تاسیسات آب امور درگز در پیک مصرف
چهارشنبه, 19 خرداد 1400

 نشست مدیر امور درگز با مسئولین شهرستان در خصوص عدم قطع برق تاسیسات آب در پیک مصرف برگزار شد.

در این جلسه که به همت آبفا درگز برگزار شد مدیر این امور با توجه به گرمای زود رس و افزایش مصرف آب ، خواستار عدم قطع برق تاسیسات آبرسانی به شهروندان و روستائیان شد.

در این نشست پیرو درخواست رضا تیموری رضا تیموری مدیر آبفا ، فرماندار وبخشداران بر مساعدت مدیریت برق شهرستان در این زمینه تاکید کردند.

 

دسته بندی: عمومی
مکان: درگز