مدیرعامل آبفا تربت حیدریه اعلام کرد:

سامانه پیشرفته تغلیظ لجن تصفیه خانه فاضلاب شهر تربت حیدریه در آستانه بهره برداری

پنج شنبه, 23 ارديبهشت 1400
ایمیل   |   چاپ
سامانه پیشرفته تغلیظ لجن تصفیه خانه فاضلاب شهر تربت حیدریه در آستانه بهره برداری

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه اعلام کرد: سامانه پیشرفته  تغلیظ  لجن تصفیه خانه فاضلاب این شهر بزودی بهره برداری می شود.

"علی رضا عباسی" یکی از چالش های اصلی تصفیه خانه های فاضلاب را دفع لجن حاصل از فرآیند این واحدها برشمرد و اظهار داشت: با بهره برداری از این سامانه درادیبهشت ماه امسال ، امکان آبگیری کامل لجن تصفیه خانه فاضلاب تربت حیدریه به میزان 200 تا250 مترمکعب در روز فراهم می شود . 

وی میزان سرمایه گذاری مشترک دراجرای  سامانه از محل اعتبارات ملی و بخش خصوصی را بیش از 200میلیاردریال اعلام کرد و افزود: این سامانه پیشرفته ترین در نوع خود دراستان های خراسان محسوب می شود و تا کنون درهیچ شهری بکارگرفته نشده است.

به گفته وی پیش ازاین لجن تولیدی در تصفیه خانه فاضلاب تربت حیدریه به شکل طبیعی خشک می شد که با توجه به افزایش دبی ، نصب و راه اندازی سامانه تغلیظ  در دستور کار قرار گرفت.

عباسی با اشاره به ضرورت اجرای350 کیلومتر شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در تربت حیدریه ، از اجرای 247کیلومتر شبکه در این شهر خبرداد که 210 کیلومتر آن درحال بهره برداری است و29 هزار مشترک هم از خدمات این بخش بهره می برند.

وی خاطر نشان کرد : با اجرای 85 کیلومتر شبکه جدید تمام مناطق شهرتربت حدریه تحت پوشش خدمات فاضلاب قرار می گیرند.

 

دسته بندی: فاضلاب
کد خبر:  16766
بازدید:  53
نظرات برای سامانه پیشرفته تغلیظ لجن تصفیه خانه فاضلاب شهر تربت حیدریه در آستانه بهره برداری
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی