معاون خدمات مشترکین ودرآمد آبفا خراسان رضوی:

ارسال قبوض پیامکی آب شهری و روستایی خراسان رضوی به 92 درصد افزایش یافت

پنج شنبه, 23 ارديبهشت 1400
ایمیل   |   چاپ
ارسال قبوض پیامکی آب شهری و روستایی خراسان رضوی به  92 درصد افزایش یافت

به گفته معاون خدمات مشترکین ودرآمد شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی  ارسال قبوض  پیامکی آب در بخش شهری و روستایی در این استان به  92 درصد افزایش یافت.

محمدسلطانی افزود:ارسال اخطار یادآوری برای مشترکین بدهکار در بازه زمانی 15 روزه از آخرین پیامک ارسال شده به صورت خودکار نیز تاثیر بسزایی در کاهش هزینه ها و تحقق وصول مطالبات از مشترکین داشته است.

به گفته وی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی با یک میلیون و 247 هزار فقره انشعاب آب و 218هزارو259 فقره انشعاب فاضلاب طی سال 99 توانست با قرائت به موقع و دقیق کنتورهای مشترکین، ضمن تحقق فروش 111 درصدی نسبت به بودجه مصوب، وصول مطالبات از مشترکین را به میزان 97.08 درصد انجام دهد.

وی افزود: در راستای تسهیل ارائه خدمات به مشترکین ، کلیه خدمات فروش و پس از فروش این شرکت به صورت غیرحضوری از طریق درگاه الکترونیک سامانه جامع خدمات مشترکین و دفاتر پیشخوان انجام می شود.

 وی از واگذاری 35هزارو182 فقره انشعاب آب و 11هزارو971 فقره انشعاب فاضلاب به متقاضیان واجد شرایط جدید در سال قبل خبرداد  که حکایت از تحقق 104 درصدی در بخش فروش آب و 124 درصدی در بخش فروش فاضلاب دارد ، همچنین در این مدت نسبت به نصب  29هزار و770 فقره انشعاب آب و 4هزار و140 فقره انشعاب فاضلاب اقدام شده است.

سلطانی  پیمایش مشترکین با هدف  افزایش درآمد و شناسائی انشعابات غیر مجاز را مورد اشاره قرار داد که طی سال گذشته منجر به شناسایی 5هزارو 287 فقره انشعاب غیر مجاز شد.

وی ادامه داد: از این تعداد 4هزارو560  فقره تبدیل به مجاز شد که تاثیر قابل توجهی در کاهش هدر رفت و توزیع عادلانه آب در سطح استان داشته است.

وی تعویض 16هزارو251دستگاه کنتور خراب آب در راستای واقعی سازی مصارف مشترکین را از دیگر اقدامات برشمرد و یکی دیگر از اهداف شرکت را افزایش درآمدها قانونی دانست واضافه کرد: در این راستا  مبادرت به اخذ تبصره 3 و ماده 7 در شهرهای فاقد آن و همچنین افزایش ظرفیت ها با کسب توافق و مجوزهای لازم از سوی شوراهای اسلامی و وزارت نیرو شد ، همچنین 257 مورد درخواست متقاضیان انشعابات غیر متعارف طی سال 99بررسی و اعلام هزینه ، که منتج به تحقق 305 درصدی درآمد از متقاضیان شد.

معاون مشترکین شرکت ضمن تشکر از همکاران استان بیان داشت: چالش های ناشی از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی ، اقدامات موثری در این حوزه برای یکسان سازی رویه ها ، کانورت اطلاعات و بحران اجتماعی اپیدمی کرونا انجام شده است که این مهم با تلاش و همیت همکاران متعهد و پرتوان شاغل در حوزه مشترکین در کل استان به انجام رسید و این اهداف در سال 1400 نیز با جدیت پیگیری خواهد شد.

 

دسته بندی: عمومی
کد خبر:  16887
بازدید:  70
نظرات برای ارسال قبوض پیامکی آب شهری و روستایی خراسان رضوی به 92 درصد افزایش یافت
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی