آبفا و اداره کل کتابخانه های خراسان رضوی تفاهم نامه همکاری مبادله کردند

سه شنبه, 28 دی 1400
ایمیل   |   چاپ
آبفا و اداره کل کتابخانه های خراسان رضوی تفاهم نامه همکاری مبادله کردند

شرکت آب و فاضلاب و اداره کل کتابخانه های  خراسان رضوی تفاهم نامه همکاری مبادله  کردند. 

بر اساس این تفاهم نامه که در نشست شورای معاونین  آبفا به امضاء سید ابراهیم علوی مدیرعامل آب وفاضلاب و حجت الا سلام سبزیان مدیر کل کتابخانه های عمومی استان رسید طرفین در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و مدیریت مصرف آب همکاری خواهند کرد.

مدیر عامل آبفای استان در این جلسه انسان را دارای چهار بعد جسم ، روح ، عقل و احساس و عاطفه دانست که هر یک از این ابعاد به شکل خاصی خود می بایست ارتقاء یابد و قطعا کتاب می تواند در افزایش بعد روحانی انسانی ،حوزه عقل و دانش ، احساسات و انگیزه های انسان تاثیر مستقیم ، فوری وماندگار داشته باشد.

"سید ابراهیم علوی" با تاکید بر مطالعه کتاب ، از استرس و مشغله های کاری به عنوان دو عامل دورشدن جامعه از کتاب و کتابخوانی نام برد وبا ضروری خواندن تفکیک مرز میان کار و مطالعه و بازگشت به گذشته اظهار داشت: جامعه به آموزش نحوه مطالعه و اینکه چطور می توان ساعاتی از شبانه روز را با مطالعه ، بعد روحانی ، مهارتی و دانش و انگیزشی و عواطفی را بالا برد نیاز دارد.

به گفته وی این تفاهم نامه علاوه بر اینکه می تواند نقطه عطفی باشد برای پیوند زدن دو مجموعه به اقیانوس بیکران معارف و فضائل ،  می تواند آبفا را از شرایط و امکانات کتابخانه های عمومی استان در راستای مسئولیت های ذاتی خود بهره مند سازد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی هم با اشاره به راه اندازی 223 کتابخانه در سطح شهرها و روستاهای استان خاطر نشان کرد:  کتابخانه ها با توجه به نیاز نسل جوان از حالت سنی خارج شده و به فرهنگ سراهای اجتماعی تبدیل شده اند.

"حجت الاسلام سبزیان" از کتابخانه مرکزی استان در شهر مشهد با 35 هزار عضو به عنوان بزرگترین کتابخانه عمومی کشور نام برد و افزود: حضور فرهیختگان ، دانشجویان ، دانش آموزان در کتابخانه ها  و ار تباط کتابداران با بدنه جامعه فرصت مغتنمی است برای آموزش غیررسمی ومهارتی مسائل حوزه آب به ویژه راه های مدیریت مصرف.

"سبزیان" از برگزاری جلسات هفتگی مدیران دستگاه های مختلف استان در کتابخانه مرکزی مشهد خبر داد که طی آن حاضران ضمن آگاهی از مسائل و مشکلات دستگاه های اجرایی و خدمت رسان به طرح پرسش و دیدگاه های خود می پردازند.

وی در همین رابطه از مدیرعامل آبفا استان برای شرکت در این برنامه و گفتگوی مستقیم با مردم دعوت کرد که مورد موافقت قرار گرفت.

 

 

 

 

 

آبفا و اداره کل کتابخانه های خراسان رضوی تفاهم نامه همکاری مبادله کردند
دسته بندی: فرهنگی، ورزشی
کد خبر:  18990
بازدید:  35
نظرات برای آبفا و اداره کل کتابخانه های خراسان رضوی تفاهم نامه همکاری مبادله کردند
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی