الکتروپمپ چاه شماره( 1 ) ازغند تربت حیدریه جایگزین شد
یکشنبه, 02 تیر 1398

 معاون بهره برداری  شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت:الکتروپمپ تعمیرشده چاه شماره یک دشت ازغند تربت حیدریه که به عنوان چاه رزرو  بعد از تست و مشخص شدن اشکال توسط کارشناس انرژی جایگزین شد.

 حمید غیورصفار کارشناس مسئول انرژی شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه کفت : این پمپ که از نوع 374/9 و 110 کیلووات می باشد  در عمق 200 متری نصب شد.

 

دسته بندی: آب
منبع: شرکت ابفای تربت حیدریه
آب شرب 7 روستای بخش نصرآباد شهرستان تربت جام تامین شد
شنبه, 18 ارديبهشت 1400

مدیر امور اب و فاضلاب تربت جام اعلام کرد: با احیای چاه روستای کاریزنو تربت جام  بخشی از کسری آب شرب ۲هزارو۵۰۰ خانوار در 7 روستای بخش نصرآباد این شهرستان تامین شد.

 محسن عبداللهی افزود:  در پی کاهش آبدهی چاه آب شرب روستای  کاریزنو در مجتمع شهید علیمردانی هفت روستای تحت پوشش با مشکل تامین آب روبرو شدند که  در یک اقدام جهادی این امور و مشارکت  دهیاری های کاریزنو، مومن آباد ، اندای و آغل کمر و همکاری امور منابع آب شهرستان ، اقدام به لایروبی و احیای ساختمان چاه شد.

به گفته وی در این عملیات ۱۵ متر عمق چاه که قبلاً به دلیل پارگی لوله جدار و ورود سیلاب به داخل ساختمان  پر شده بود تخلیه و عملیات برس زنی به منظور باز کردن مشبک های جدار و تراوش آب به داخل جدار و ساختمان چاه انجام شد.

 وی افزود: در پی این عملیات ،آبدهی چاه روستای کاریزنو از ۱۲ لیتر بر ثانیه به ۱۹ لیتر بر ثانیه افزایش یافت.

وی خاطر نشان کرد: در اجرای این پروژه 150 میلیون ریال توسط دهیاری های چهارروستای هزینه شده است.

 

دسته بندی: آب
مکان: تربت جام
منبع: امور آب و فاضلاب تربت جام
کم فشاری آب در خیابان ابوذر شهر تربت حیدریه مرتفع شد
سه شنبه, 10 فروردين 1400

 

       به گفته رئیس اداره بهره برداری و توسعه شبکه آب شرکت آبفای تربت حیدریه باتوجه به افت شدید فشار آب در خیابان ابوذر و فرعی های آن در روزهایی اخیر ، اکیپی از کارشناسان اداره  بهره برداری آب و نیروهای اداره اتفاقات با بررسی نقشه ها و حضور در محل و انجام فشارسنجی موفق به شناسایی و رفع سه اتفاق در  داخل کانال برق شدند.ـ

همچنین با رفع انسداد لوله 60 آزبست مشکل کمبود فشار آب منطقه مذکور برطرف شد.

            مهندس جعفر ترکمانزاده افزود: باتوجه به اجرای پروژه توسعه شبکه در بلوار شهیدرجایی این شهرستان به منظور اصلاح زون بندی که قسمتی از آن نیز به پایان رسیده است امیدواریم در آینده نزدیک مشکل کمبود فشار در منطقه  به طور اساسی برطرف شود.

                 

دسته بندی: آب
منبع: شرکت ابفای تربت حیدریه
تعویض لوله های آبده چاه شماره 2 شهر سرخس
شنبه, 07 فروردين 1400

لوله های آبده فرسوده چاه شماره 2 شهر سرخس تعویض شد.

درپی کاهش دبی آب شرب چاه شماره 2 ، بررسی های انجام شده وجود عیب در لوله آبده چاه محرز شد لذا نیروهای بهره برداری امور در راستای خدمت رسانی بهتر در ایام نوروزی بدون وقفه اقدام به تعویض لوله های آبده چاه مذکور کردند.

در نتیجه دبی چاه به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش یافت.

دسته بندی: آب
مکان: سرخس
منبع: روابط عمومی آبفای سرخس
با مشارکت خیر نیک اندیش حاج اکبرابراهیمی و همت آبفا خراسان رضوی : کام تشنه 4 روستای شهرستان تربت جام سیراب شد
جمعه, 01 اسفند 1399

با افتتاح بزرگترین پروژه آبرسانی خیرساز در خراسان رضوی کام تشنه  هزار خانوار ساکن در 4 روستای شهرستان تربت جام سیراب شد.

 این پروژه که روستاهای چشمه گل ، کلاته الله رسان، چنگ آباد و بشیر آباد را در قالب مجتمع چشمه گل تامین آب می کند با مشارکت 100میلیارد ریالی خیر نیک اندیش حاج اکبر ابراهیمی و همت مدیران ، کارشناسان و متخصصان صنعت آب و فاضلاب خراسان رضوی  در مدت کمتر از 4 ماه اجرا شده است.

 در مراسم افتتاح این پروژه که با حضور پرشور و با احساس روستائیان و امامان جمعه تشیع وتسنن تربت جام برگزار شد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با تقدیر از مشارکت حاج اکبر ابراهیمی در تامین آب پایدار روستاهای شهرستان تربت جام گفت: در اجرای این پروژه ضمن احداث 21 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع ، سه باب مخزن ذخیره آب با حجم 750مترمکعب ، دو باب ایستگاه پمپاژ و 20حوضچه شیرآلات ،حدود یک کیلومتر شبکه برق بکار گرفته شده است.

 سید ابراهیم علوی اظهار داشت: یک حلقه چاه  با ظرفیت  31لیتر برثانیه هم برای تامین آب روستاهای مجتمع چشمه گل حفر شده است که در حال حاضر 17 لیتر برثانیه آن وارد مدارشده است و مابقی توان چاه برای تامین  آب چهار روستای دیگر منطقه جامرود تربت جام به همت بنیاد خیریه ابراهیمی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مرتضی حمیدی فرماندار شهرستان تربت جام نیز اظهار داشت: اجرای این پروژه در صورت تامین اعتبار دولتی حداقل 18 ماه اجرا می برد ولی به لطف پروردگار و مشارکت خیر نیکوکار اکبر ابراهیمی و تلاش شبانه روزی آبفا استان و شهرستان تربت جام  در کمترین زمان ممکن و با کیفیت بالا و رعایت استانداردها به بهره برداری رسید.سپس جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام ، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره ای کوتاه به بیوگرافی حاج اکبر ابراهیمی ، از وی به عنوان انسانی توانا نام برد که علاوه بر جبهه تولید ، کمک به نیازمندان  به ویژه تامین آبرسانی به مناطق محروم و ساخت واحدهای آموزشی را سرلوحه کار خود قرار داده است.

 در ادامه قربانی جامی نماینده بنیاد خیریه ابراهیمی در خراسان رضوی با بیان اینکه کلیه هزینه های پروژه توسط این بنیاد تامین و پرداخت شده است اعلام کرد: قیمت ، کیفیت و سرعت حرف نخست را در اجرای این پروژه می زند.

 همچنین حاج اکبرابراهیمی بنیانگذارخیریه ابراهیمی در حالیکه تحت تاثیر استقبال پرشور و کم نظیر و شعارهای روستائیان قرار گرفته بود تاکید کرد: آرزوی من ریشه کنی بی آبی در روستاهای کشور است و در مسیر تامین آب ، این مهریه فاطمه زهرا(س) از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.

 وی افزود: تاکنون حدود 305 روستا در کشور توسط این بنیاد آبرسانی و 280واحد آموزشی هم احداث شده است و تامین آب چهار روستای دیگر در شهرستان تربت جام درجریان این سفر در دستور کار قرارگرفت.

 در پایان مراسم هدایای از سوی شرکت آبفا خراسان رضوی ، فرماندار و مسئولان شهرستان به پاس خدمات ارزنده حاج اکبر ابراهیمی به وی ولوح تقدیر به دست اندرکاران اجرای پروزه اهداء شد.

 

 

 

دسته بندی: آب
مکان: تربت جام
منبع: امور آب و فاضلاب تربت جام
تعمیرشیر صافی دو سر فلانچ T شکل ورودی مخزن ده هزار متر مکعبی شهر تربت جام
یکشنبه, 30 آذر 1399

شیرصافی دوسرفلانچ Tشکل منصوبه در حوضچه ورودی به مخزن ۱۰۰۰۰ مترمکعبی شهر تربت جام با مشارکت همکاران قسمت بهره برداری امور آب و فاضلاب تربت جام تعمیر شد.

در این عملیات صافی دو سر فلانچ منصوبه قبل از شیر فلوتر هیدرولیکی مخزن آب بدلیل پارگی از قسمت انتهایی یا کپ  فولادی جوشی صافی از مدار خارج وبا وجود بستن کامل شیر فلکه بالادست بدلیل عدم قطع آب، صافی به بیرون ازحوضچه منتقل وپس از تعویض کپ انتهایی صافی وجوشکاری کامل ، آب ورودی به مخزن 10هزارمترمکعبی شهر تربت جام وصل شد. در این عملیات که از ساعت15روزپنح شنبه 27دی ماه آغاز شد وساعت23به پایان رسید هیچ گونه قطع آب در شبکه توزیع شهر تربت جام بوجود نیامد.

 

 

 

 

دسته بندی: آب
مکان: تربت جام
منبع: امور آب و فاضلاب تربت جام