مدیرعامل آبفا خراسان رضوی خبرداد:

مشکل کمبود آب در 240روستای خراسان رضوی

پنج شنبه, 23 ارديبهشت 1400
ایمیل   |   چاپ
مشکل کمبود آب در 240روستای خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: ۲۴۰ روستای استان در تابستان امسال با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه خواهند بود.

 سیدابراهیم علوی افزود: این روستاها با تانکر سیار و از طریق منابع محلی آبرسانی خواهند شد .

وی با بیان اینکه کاهش بارش ها در استان سبب افت آبدهی منابع آب روستایی شامل ۸۷۴ حلقه چاه ، ۱۹۹ چشمه، ۶۸ قنات و ۲ منبع آب سطحی شده است افزود: آب شرب مورد نیاز روستاهای استان به جز بخشی از شهرستان های قوچان و زاوه ، از منابع زیرزمینی تامین می شود.

به گفته وی برای کاهش اثرات کم آبی در روستاهای خراسان رضوی پروژه های مختلفی تعریف و از سوی دیگر بر مدیریت مصرف تاکید شده است.

علوی مصرف آب هر خانوار روستایی را ۲۰۰ لیتر در شبانه روز اعلام و تاکید کرد: مشترکان اگر۱۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند ، نقش مهمی در کاهش کم آبی خواهد داشت.

علوی از پیگیری آبفا برای جذب اعتبارات ماده ۵۶ قانون بودجه برای بهبود شرایط آبرسانی در روستاهای استان خبرداد واظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ چیزی به نام روستای مواجه با کمبود و بحران آب در استان نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: هم اینک دو هزار و ۲۷۱ روستا با جمعیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در قالب ۵۰۰ هزار مشترک روستایی زیر پوشش شرکت آبفای خراسان رضوی قرار دارند.

وی افزود: در حال حاضر ۹۱ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار خراسان رضوی زیر پوشش شرکت آبفا هستند و بقیه به صورت خودگردان اداره می شوند که به تدریج همه روستاها زیر پوشش قرار خواهند گرفت.

وی اضافه کرد: سالانه ۱۲۰ میلیون متر مکعب آب تولید و در اختیار روستاییان خراسان رضوی قرار می گیرد.

  

دسته بندی: آب
کد خبر:  16735
بازدید:  67
نظرات برای مشکل کمبود آب در 240روستای خراسان رضوی
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان