الکتروپمپ چاه شماره( 1 ) ازغند تربت حیدریه جایگزین شد
یکشنبه, 02 تیر 1398

 معاون بهره برداری  شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت:الکتروپمپ تعمیرشده چاه شماره یک دشت ازغند تربت حیدریه که به عنوان چاه رزرو  بعد از تست و مشخص شدن اشکال توسط کارشناس انرژی جایگزین شد.

 حمید غیورصفار کارشناس مسئول انرژی شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه کفت : این پمپ که از نوع 374/9 و 110 کیلووات می باشد  در عمق 200 متری نصب شد.

 

دسته بندی: آب
منبع: شرکت ابفای تربت حیدریه
بازديد معاون بهره برداري آبفاي خراسان رضوي از خط انتقال آسیب دیده از سيلاب درفيض آباد
دوشنبه, 26 فروردين 1398

معاون بهره برداري شركت آبفاي خراسان رضوي  از خط انتقال مخزن شهر فيض آباد   كه در اثر سيلاب خسارت  وارد شده بود بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي امور آبفاي فيض آباد این خط 500 در پی ورود سامانه بارشي وبروز سيلاب در منطقه مه ولات در ايام نوروز، دچار آسیب شده بود که با جایگزینی خط 400 از قطع آب جلوگیری بعمل آمد. مهدي جهان طلب معاون بهره برداری آبفای استانهم  ضمن تقدير از مدیر وكاركنان بهره برداري امور اظهار امیدواری کرد: این خط قبل از پیک مصرف وارد مدار بهره برداری شود.

  

دسته بندی: عمومی
مکان: فيض‌آباد
منبع: امورآبفاي فيض آباد
جلسه هم اندیشی امور زاوه و شورای اسلامی و دهیاری روستای پطرو دشهرستان زاوه
دوشنبه, 20 ارديبهشت 1400

 با توجه به قرار گرفتن در پیک مصرف و بروز کم آبی در روستای پطرو جلسه هم اندیشی درخصوص مسائل آب شرب روستا با حضور اعضای شورای اسلامی و دهیار روستا  برگزار شد.

در این جلسه  یوسف قاسمی مدیر امور با اشاره به بحران کمبود آب و محدودیت منابع آبی، بر مدیریت و کنترل مصارف توسط اهالی روستا تأکید کرد و خواستار همراهی و همکاری  مردم برای گذر از تابستان پیش رو شد. 

در همین راستا مقرر شد اعضای شورای اسلامی و دهیاری روستا نسبت به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی اهالی روستا دبه منظور رعایت هرچه بیشتر الگوی مصرف آب و عدم استفاده از آب شرب برای مصارف دام و کشت و کار اقدام کنند.

دسته بندی: عمومی
آب شرب 7 روستای بخش نصرآباد شهرستان تربت جام تامین شد
شنبه, 18 ارديبهشت 1400

مدیر امور اب و فاضلاب تربت جام اعلام کرد: با احیای چاه روستای کاریزنو تربت جام  بخشی از کسری آب شرب ۲هزارو۵۰۰ خانوار در 7 روستای بخش نصرآباد این شهرستان تامین شد.

 محسن عبداللهی افزود:  در پی کاهش آبدهی چاه آب شرب روستای  کاریزنو در مجتمع شهید علیمردانی هفت روستای تحت پوشش با مشکل تامین آب روبرو شدند که  در یک اقدام جهادی این امور و مشارکت  دهیاری های کاریزنو، مومن آباد ، اندای و آغل کمر و همکاری امور منابع آب شهرستان ، اقدام به لایروبی و احیای ساختمان چاه شد.

به گفته وی در این عملیات ۱۵ متر عمق چاه که قبلاً به دلیل پارگی لوله جدار و ورود سیلاب به داخل ساختمان  پر شده بود تخلیه و عملیات برس زنی به منظور باز کردن مشبک های جدار و تراوش آب به داخل جدار و ساختمان چاه انجام شد.

 وی افزود: در پی این عملیات ،آبدهی چاه روستای کاریزنو از ۱۲ لیتر بر ثانیه به ۱۹ لیتر بر ثانیه افزایش یافت.

وی خاطر نشان کرد: در اجرای این پروژه 150 میلیون ریال توسط دهیاری های چهارروستای هزینه شده است.

 

دسته بندی: آب
مکان: تربت جام
منبع: امور آب و فاضلاب تربت جام
درخواست مدیرعامل آبفا تربت حیدریه از مسئولان شهرستان و آبفا استان
دوشنبه, 30 فروردين 1400

  اولین جلسه کمیته ارتقاء بهره برداری  آبفا تربت حیدریه در سال 1400 برگزار شد.

 مدیر عامل آبفا تربت حیدریه در این نشست  با  تاکید بر تلاش بیشتر همکاران در  حفظ کمیت و کیفیت آب شهرها و روستاها افزود: باتوجه به وضعیت بارش ها در سال آبی جاری ، برای تامین آب شهروندان و روستائیان مشکلاتی  خواهیم داشت که این امر  آمادگی لازم را می طلبد.

به گفته علی رضا عباسی باتوجه شرایط کنونی ، مسئولین شهرستان و شرکت آبفای استان بایستی نگاه ویژه ای به تامین آب شهر و روستاهای تربت حیدریه داشته باشند.

دسته بندی: عمومی
منبع: شرکت ابفای تربت حیدریه
کم فشاری آب در خیابان ابوذر شهر تربت حیدریه مرتفع شد
سه شنبه, 10 فروردين 1400

 

       به گفته رئیس اداره بهره برداری و توسعه شبکه آب شرکت آبفای تربت حیدریه باتوجه به افت شدید فشار آب در خیابان ابوذر و فرعی های آن در روزهایی اخیر ، اکیپی از کارشناسان اداره  بهره برداری آب و نیروهای اداره اتفاقات با بررسی نقشه ها و حضور در محل و انجام فشارسنجی موفق به شناسایی و رفع سه اتفاق در  داخل کانال برق شدند.ـ

همچنین با رفع انسداد لوله 60 آزبست مشکل کمبود فشار آب منطقه مذکور برطرف شد.

            مهندس جعفر ترکمانزاده افزود: باتوجه به اجرای پروژه توسعه شبکه در بلوار شهیدرجایی این شهرستان به منظور اصلاح زون بندی که قسمتی از آن نیز به پایان رسیده است امیدواریم در آینده نزدیک مشکل کمبود فشار در منطقه  به طور اساسی برطرف شود.

                 

دسته بندی: آب
منبع: شرکت ابفای تربت حیدریه